Zprávy

Nová edice mapy USE-IT ukazuje cestovatelům Prahu očima místních

Společnost Jůzit z.s. vydá 25. července další edici mapy metropole pro ty, kteří chtějí poznat město jinýma než klasickýma očima turisty. Letošním ústředním tématem je Praha stověžatá. Cestovatelům ukazuje místa, kam by běžně nezabloudili, a snaží se je především vyvést z turistické pasti.

Obálka nového vydání USE-IT mapy Prahy

Mladí turisté přijíždějící do Prahy mají k dispozici nového nekomerčního průvodce a mapu 2v1. Obsahuje víc než sedmdesát tipů na příjemné podniky, parky, galerie nebo vyhlídky po celé metropoli, které podle místních obyvatel stojí za návštěvu. Mapa je vydávána pouze v anglickém jazyce a tvoří ji skupina Pražanů, kteří chtějí cestovatele vyvést z klasických turisty přeplněných lokalit a ukázat jim místa, kde rádi tráví svůj čas v různých  městských  částech. Mapa vychází v aktualizované verzi každý rok, letos již posedmé, a vždy má jiný ústřední motiv. Tím letošním je Praha stověžatá, což se promítání hlavně do titulní strany brožury.

Letošní mapu USE-IT Prague vytvářel tým více než patnácti dobrovolníků pod vedením koordinátorky Michaely Klíčníkové, grafiku celé mapy vytvořil Vladimír Mokrý. Na mapě pracovali devět měsíců, kromě prvotního výběru doporučovaných bodů se paralelně vytvářela grafika, krátké texty i delší povídání z cestovateli oblíbených rubrik. Mezi ně patří hlavně procházky městem, praktické informace nebo sekce Act like local (Chovej se jako místní), ve které najdou uživatelé rady, jak zapadnout mezi obyvatele Prahy. „Nenechte se nachytat na „tradiční“ trdelník, zajděte si na jedno, ale ne zahraniční značky, když máme tolik dobrého českého piva! Vydejte se o víkendu mimo Prahu nebo zkuste vyrazit do lesa sbírat houby,“ zmiňuje několik rad Michaela Klíčníková, koordinátorka mapového týmu.

Mapu můžou zájemci zdarma stáhnout ZDE. V papírové podobě ji mohou najít v infocentru organizace Jůzit z.s. v Trojanově 3, dále také v oficiálních infocentrech Prague City Tourism, ve vybraných hostelech, hotelech a u některých provozovatelů ubytování Airbnb. Pro cestovatele je vždy dostupná zdarma.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button