Zprávy

Norské fjordy i shetlandští poníci v centru Prahy: Cestovatelský podvečer 2019

Skandinávský dům a Klub cestovatelů zvou všechny aktivní i pasivní dobrodruhy k účasti na osmém ročníku Cestovatelského podvečera. Během něj představí finský fotograf Harri Ahonen nejkrásnější fjordy a souostroví severního Norska, čeští skandinavisté Jitka Jindřišková a Michal Švec pak nejsevernější britské souostroví – Shetlandy.

Foto: Harri Ahonen

„Letošní Cestovatelský podvečer dá pražskému publiku nespočet ‚tajných‘ tipů na výlety po nádherné přírodě severu,“ vysvětluje Anežka Chrudinová ze Skandinávského domu. „Pro první přednášku jsme získali finského dobrodruha Harriho Ahonena, který prošel pěšky prakticky celou Skandinávii. Harri anglicky povypráví o svých zážitcích z Lofotů a Vesterálů, přidá příběhy z tamních ság, vše doprovodí doporučeními na nejkrásnější jednodenní výlety. Samozřejmě nebude chybět bohatý obrazový doprovod,“ dodává Chrudinová.

Foto: Harri Ahonen

Ve druhé části večera se pak Jitka Jindřišková a Michal Švec podělí o svá dobrodružství z místa, které neprávem patří k nejméně navštěvovaným destinacím v Evropě. Shetlandy, umístěné v širém Atlantiku mezi skotskou pevninou, Norskem a Faerskými ostrovy, nabízí průzračnou mořskou vodu, stovky písečných pláží, na nichž se válejí jen tuleni, opuštěné skalnaté útesy, hnízdiště tisíců chaluh, papuchalků či rybáků, zřícené středověké kostely nebo památky na dobu vikinskou – to vše bez návalu turistů.

„Nebudeme se samozřejmě věnovat jenom přírodním divům,“ komentuje Jitka Jindřišková. „Našim posluchačům chceme ukázat i zajímavosti z tamní kultury a historie, ať již jsou to malebné uličky městeček Lerwick a Scaloway, nejlépe zachovaná kruhová pevnost z doby železné, stará 2000 let, nebo něco, co by na Shetlandách možná čekal málokdo – subarktickou poušť.“

Letošní Cestovatelský podvečer se koná poslední únorovou sobotu od 17:30. A možná přijde i shetlandský poník…

Foto: Jitka Jindřišková, Michal Švec

Co? Cestovatelský podvečer 2019

Kdy? 23. února 2019, 17:30-20:00 hodin

Kde? Klub cestovatelů, Masarykovo nábřeží 22, Praha 1

Rezervace: Vzhledem k omezené kapacitě sálu doporučují organizátoři rezervaci vstupenek, a to do 23. února, 9:00 prostřednictvím e-mailu anezka@skandinavskydum.cz.

Vstupné: 60 Kč (50 Kč pro členy Skandinávského domu)

Další informace www.skandinavskydum.cz

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button