Města & regiony ČRRozhovoryZprávy

Nora Dolanská je nově členkou boardu ECM

Ředitelka Prague City Tourism Nora Dolanská byla na posledním setkání organizace European Cities Marketing (ECM) v italském Turíně jmenována do jejího výkonného výboru. Mezi čtrnácti zástupci evropských turistických destinací tak nově figuruje i Praha, což podle Dolanské dokazuje rostoucí význam české metropole na evropském trhu.

Nora Dolanská Foto: Archiv PCT
Nora Dolanská Foto: Archiv PCT

 Jak vaše nové angažmá pomůže turistice v Praze?

Mé zvolení do výkonného výboru ECM, které podpořili představitelé 76 měst Evropy, vnímám jako jasný signál toho, že se Praha na evropském turistickém trhu již etablovala a vydobyla si respekt. Naše město tímto opět posílí svou pozici. Prague City Tourism se ještě více než doposud zapojí do různých aktivit ECM. Kromě pravidelných setkání šéfů městských turistických boardů se například chystáme více zapojit do práce skupiny profesionálů, kteří ve svých městech vedou turistická informační centra.

 Která další témata se na setkáních členských měst diskutují?

Na proběhnuvších zasedáních jsme se bavili třeba o udržitelnosti cestovního ruchu, o významu velkých kulturních událostí nebo také o trendu ekologických hotelů. V některých ohledech jsme v Praze pozadu, jinde zase zjišťuji, že řešíme stejné problémy jako třeba Amsterdam nebo Bruggy. Hledáme také východiska pro různé obecné problémy cestovního ruchu, jako jsou například šedá ekonomika v oblasti ubytovávání, směnárenská činnost, noční hluk ve městech, nevhodný suvenýrový sortiment, atraktivita destinace apod.

kb

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button