Nora Dolanská: Doma není nikdo prorokem

Myslím, že je nabíledni, že se páté místo ve světovém žebříčku nejlepší městské destinace podle amerického TripAdviseru neobjevilo pro Prahu samo sebou. Možná někdo namítne, že to u nás je stejně pořád špatné, ulice jsou v nepořádku, taxikáři jezdí okružky místo přímé trasy, čepičáři řádí v suvenýrových obchodech a co já vím, co všechno ještě na sobě najdeme.

Nora Dolanská Foto: Hana Connor

Nora Dolanská Foto: Hana Connor

Ale cizinci vidí Prahu jinak : „  ….. Praha pohádková a hospodská. I tak by se ve stručnosti dalo shrnout hodnocení, které metropoli vloni daly tisíce turistů. A přestože je to město, ke kterému mají kvůli strachu ze zlodějů stále výhrady, byli tak spokojení, že ji v celosvětovém žebříčku popularity posunuli z devátého na páté místo. Dokonce i takové perly jako Paříž či New York skončily až za českou metropolí….“, tak zní aktuální komentáře těchto dnů v různých jazycích.

Je třeba být také trochu lokálním patriotem a neskuhrat. Praha žije, žije svým nevšedním životem. Má co nabídnout dopoledne i k večeru, snaží se o vylepšování služeb, lopotně, ale poctivě hledá atrakce, které přitáhnou i v předjaří a pozdním podzimu. Dokázala poskládat nabídku návštěvnických objektů i dopravu do jediné turistické karty, má krásné letiště a veřejná dopravní obslužnost se může směle srovnávat s ostatními evropskými metropolemi.

Má drahé i levné hotely, má hostely, ubytování v soukromí, nabízí bydlení na vodě i na věži. Praha má parky, vyčištěné ostrovy, lanovku, romantická zákoutí, vodní mlýn. Dá se tu sportovat i odpočívat. Přitom je přehledné, čitelné město, ve kterém se neztratíte, ani nezabloudíte.

Chci tím vším říci, že doma nejsme proroky. Jistě vidíme nedostatky, ale ruku na srdce, hnáte hezčí město?

Nora Dolanská
Ředitelka Pražské informační služby – Prague City Tourism

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..