Noční stopa Valachy

Již za pět týdnů odstartuje pátý ročník seriálu VALACHY TOUR ve Velkých Karlovicích. Sérii pěti závodů v různých sportovních disciplínách, kterou pořádá karlovický Resort Valachy, tradičně zahájí závod na běžkách NOČNÍ STOPA VALACHY a to v sobotu 18. února. V tomto týdnu byla zahájena registrace, při přihlášení do 6. února se zvýhodněným startovným.

Foto: archiv závodu

Loni nám bohužel počasí nepřálo, kvůli nedostatku sněhu jsme museli běžky na poslední chvíli zaměnit za závod v terénním běhu. Zato letos si to, zdá se, pořádně vynahradíme. Podmínky pro běžky jsou ve Velkých Karlovicích výborné, přírodního sněhu stále přibývá a podle předpovědí počasí nemá dojít k žádným teplotním výkyvům, které by kvalitu sněhu ohrozily. Těšíme se na opravdu pěkný sportovní zážitek,“ uvedl prezident VALACHY TOUR Vladimír Sušil.

Pro závodníky bude připravena trasa dlouhá 15 km, vedená bezpečně údolím Léskové ve směru k hotelu Horal a zpět k hotelu Galik, kde bude připraveno zázemí i s možností převlékání a občerstvení. Startuje se intervalově, první závodník vyrazí na trať v 18 hodin. „Podmínkou účasti je z bezpečnostních důvodů čelovka. Závod se koná výlučně klasickou technikou,“ zdůraznil Vladimír Sušil.

Závodu dospělých budou tradičně předcházet závody dětí v různých věkových kategoriích na kratší vzdálenosti s hromadným startem. V 16 hodin budou soutěžit nejmenší děti do 6 let v klasickém běhu na 100 a 200 metrů. Starší děti už se pak utkají v závodu na běžkách na vzdálenosti od 300 do 1 200 metrů.

Vítězové se mohou těšit na hodnotné ceny, dospělí sportovci si mezi sebe navíc rozdělí prize money v celkové hodnotě 15 000 korun. Kdo by se chtěl ještě na poslední chvíli zdokonalit v technice či vylepšit formu, může se zúčastnit Školy běžeckého lyžování, která se koná ve Velkých Karlovicích ve dnech 2. až 5. února. Na kemp zbývají poslední volná místa.

NOČNÍ STOPY, která je jedinečným závodem díky večerní atmosféře, se pravidelně účastní i špičkoví běžkaři. Vítězem klání před dvěma lety byl Jan Bartoň, který nyní reprezentuje Českou republiku na závodech světového poháru.

On-line registrace probíhá na www.valachytour.cz.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button