Noc na Karlštejně

Desátou sezonu zahájí původní muzikál Noc na Karlštejně v pátek 5. června a v sobotu 6. června na nádvoří zámku v Dobřichovicích u Prahy.

Foto: Alena Šustrová
Foto: Alena Šustrová

Noc na Karlštejně je původní muzikál zpracovaný na motivy slavné divadelní hry Jaroslava Vrchlického. Unikátní představení svedlo na jedno jeviště profesionály i amatéry, kteří jsou doma v kraji kolem dolního toku řeky Berounky. Poberounský divadelní soubor hru uvádí každé léto od roku 2006 – za tu dobu jej zhlédlo bezmála šedesát tisíc diváků po celé republice, resp. na Slovensku.

Hru soubor prvně uvedl na nádvoří zámku Dobřichovice v létě 2006. Od samého začátku v něm vedle místních ochotníků excelovali Vladimír Čech, Jan Rosák, Pavel Vítek či brilantní kytarista Štěpán Rak. Vladimír Čech nás sice předloni opustil, ale v roli Otce Vlasti jej zastoupil jiný skvělý herec – Václav Vydra. Do souboru navíc postupně přibyly další populární tváře: Lumír Olšovský, Petr Jančařík, Jan Matěj Rak a letos nově také výborná muzikálová zpěvačka Michaela Nosková. Výše zmíněné profesionály doplňují ostřílení a mnoha rolemi prověření ochotníci. Spolu s herci a zpěváky účinkují šermíři a metači ohně, nechybí ani koza či kůň.

Kromě Dobřichovic bude představení letos v létě k vidění na zámcích Litomyšl, Chodová Planá, Mníšek pod Brdy, Všeradice a Králův Dvůr i na louce pod mostem v Karlštejně.

Sobotní představení Noci na Karlštejně v Dobřichovicích se uskuteční v rámci Královského průvodu z Prahy na Karlštejn viz www.pruvodkarlaiv.cz.

 [box]

NOC NA KARLŠTEJNĚ 2015 

V pátek 5. a sobotu 6. června od 21.00 hodin na zámku v Dobřichovicích.

Obsazení:

Císař: Václav Vydra / Petr Bendl

Císařovna: Monika Vaňková

Arcibiskup: Petr Říha

Purkrabí: Karel Král

Pešek: Pavel Vítek

Alena: Adéle Červenková

Vévoda bavorský: Jan Rosák

Král cyperský: Lumír Olšovský / Jiří Oberfalzer

Ofka: Alena Říhová

Vypravěč: Jan Matěj Rak / Petr Bendl

První zbrojnoš: Ondřej Nováček

Druhý zbrojnoš: Jiří Cicvárek

Třetí zbrojnoš: Jiří Vitouš

Čtvrtý zbrojnoš: Jan Kuna

 

Před představením vystoupí staropražská kapela Třehusk a kejklíř Petr Theimer.

Předprodej vstupenek – Městský úřad Dobřichovice (tel. 724 339 732, kultura@dobrichovice.cz)

[/box] 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button