Města & regiony ČR

Noc na Karlštejně v Litomyšli

Původní muzikál Noc na Karlštejně se představí v pátek 24. července na nádvoří zámku v Litomyšli. Do »Smetanova města« se muzikál vrací opět po roce – v červenci 2014 jej v areálu zámku vidělo sedm set diváků.

Foto: Alena Šustrová
Foto: Alena Šustrová

Noc na Karlštejně je původní muzikál zpracovaný na motivy slavné divadelní hry Jaroslava Vrchlického. Unikátní představení svedlo na jedno jeviště profesionály i amatéry, kteří jsou doma v kraji kolem dolního toku řeky Berounky. Poberounský divadelní soubor hru uvádí každé léto od roku 2006 – za tu dobu jej zhlédlo přes šedesát tisíc diváků po celé republice, resp. na Slovensku.

Původní muzikál Noc na Karlštejně poberounský soubor prvně uvedl na nádvoří zámku Dobřichovice v létě 2006. Od samého začátku v něm vedle místních ochotníků excelovali Vladimír Čech, Jan Rosák, Pavel Vítek či brilantní kytarista Štěpán Rak. Do souboru navíc postupně přibyly další populární tváře: Lumír Olšovský, Petr Jančařík, Jan Matěj Rak a letos také výborná muzikálová herečka i zpěvačka Michaela Nosková.

Výše zmíněné profesionály doplňují ostřílení a mnoha rolemi prověření ochotníci – Monika Vaňková v roli císařovny Alžběty, Karel Král v roli purkrabího, Petr Říha v roli arcibiskupa Arnošta z Pardubic, jeho žena Alena v roli hofmistryně Ofky, Adéla Červenková v roli Aleny a další. Sbor manů je sestaven mj. z několika starostů poberounských obcí a měst. Spolu s herci a zpěváky účinkují šermíři a metači ohně, nechybí ani koza či kůň.

 

[box]

NOC NA KARLŠTEJNĚ

V pátek 24.7. OD 19.30 hodin na zámku v Litomyšli.

Obsazení:

Císař: Jan Rosák

Císařovna: Monika Vaňková

Arcibiskup: Petr Říha

Purkrabí: Karel Král

Pešek: Pavel Vítek

Alena: Adéla Červenková

Vévoda bavorský: Lumír Olšovský

Král cyperský: Petr Jančařík

Ofka: Alena Říhová

Vypravěč: Jan Matěj Rak

První zbrojnoš: Ondřej Nováček

Druhý zbrojnoš: Jiří Cicvárek

Třetí zbrojnoš: Jiří Vitouš

Čtvrtý zbrojnoš: Jan Kuna

Předprodej vstupenek: Informační centrum Litomyšl – ic@litomysl.cz

[/box]

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button