Attersee

Víc než skvělé zážitky u jezera Attersee

V průběhu března Vám sérií článků v rubrice Destinace měsíce postupně představíme rakouský prázdninový region Attersee. Atterské jezero nebo také Kammerské leží v Horním Rakousku v pohoří Salzkammergutberge. Je to oblíbený cíl českých turistů.

Blick vom Schafberg auf den Attersee und das Höllengebirge Foto: ©TVB Attersee-Salzkammergut Sabine Steinbichler

Je jedno, zda preferujete pěší turistiku, cyklistiku, plachtění, plavání nebo jednoduše odpočinek, v dechberoucí kulise u tyrkysově modrého jezera se najde něco pro každého. Nasbírejte nesčetné dojmy z malebného jezera z mnoha perspektiv, ať už z flotily, která brázdí hladinu Attersee, nebo z vrcholků hor.

Spring ins türkise Wasser des Attersees Foto: ©OÖ Tourismus Hochhauser

Zažijte opojný svět pod vodní hladinou na vlastní kůži při potápění v jezeru s vodou kvality pitné vody. Jezero o rozloze 46,2 km2 je oblíbeným cílem mnoha vyznavačů vodních sportů díky stálému severovýchodnímu větru, kterému zasvěcení přezdívají „růžový vítr “.

Milovníci pěší turistiky zase ocení krajinu s mírnými kopci na západě a pohoří Höllengebirge s vrcholky vysokými přes 1.800 m na jihu. Od roku 2012 se mezi prázdninovým regionem Attersee a jezerem Traunsee na 77 km2 rozprostírá přírodní park Attersee-Traunsee. Voda představuje odpočinek, sílu a energii, krajina idylickou výzvu. U Attersee se ze snové krajiny stane nezapomenutelný zážitek!

www.attersee.at/cz

V průběhu března Vám v rubrice Destinace měsíce představíme rakouský prázdninový region Attersee.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button