Nevíte, co se zahradou?

Už jste byli všude a nic už vás neohromí? Nebo jste jen zatoužili po chvíli klidu a návratu k přírodě, i když to zrovna nemusí být divočina? Či máte u domu docela hezkou zahradu a jen se smutně díváte, že je valnou část roku nevyužitá?

Ilustrační foto, nizozemský park Keukenhof Foto: Lucie Poštolková

Ilustrační foto, nizozemský park Keukenhof Foto: Lucie Poštolková

S tím vším vám pomůže webová stránka campinmygarden.com, kterou v dubnu 2011 založila paní Victoria Webbon. Tato, jak o sobě sama říká, poněkud chudá, ale šťastná dáma vycházela z filozofie, že život by se měl žít naplno, bez ohledu na okolnosti. Její myšlenka je jednoduchá – sdílejme naše zahrady! Pomocí svého webu buduje komunitu členů, z nichž každý má svou profilovou stránku, kde jednak představuje svou vlastní zahradu, již nabízí jako krátkodobé útočiště zájemcům o neobvyklé kempování, jednak recenzuje zahrady dalších členů, které dosud navštívil.

Nápad je zaměřen na cestovatele, kteří vyhledávají prostředí lokálních komunit a vracejí se k tradičním a skromným formám ubytování. Noc v takovém miniaturním kempu vyjde zhruba na deset liber, zůstat můžete pár dní, maximálně však dva týdny.

Tak jako je jiný každý člověk, tak se také liší jednotlivé zahrady po celém světě, jejichž majitelé nabízejí služby od „bamping“ (basic camping) po „glamping“ (glamorous camping), takže šanci najít si tu svou má asi každý zájemce.

Výhodou může být tato služba i pro pronajímatele. Nápad „pronajměte svou zahradu“ přináší lidem nejen ve Velké Británii vítaný zdroj příjmů, jejich povinnosti nejsou nijak rozsáhlé, vstupní podmínkou je příslib nabídnout svůj pozemek nejméně po dobu 28 dní v roce.

Pokud máte chuť se připojit, můžete zdarma nabídnout své služby na tomto webu a zapojit se do komunity „hrdých majitelů zahrad“. Z České republiky už ale nebudete první, jedna pražská zahrada je nabízena od března loňského roku a již přivítala svého prvního dočasného obyvatele.

ln

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..