Německý příjezdový cestovní ruch trhal rekordy i na podzim

Cestovní ruch v Německu na podzim navázal na rekordní letní sezonu, kdy opět zaznamenal skvělé výsledky.

Foto: Pixabay

Jen v říjnu bylo dle údajů Spolkového statistického úřadu v hromadných ubytovacích zařízeních s deseti a více lůžky nahlášeno celkem 7,5 milionu přenocování zahraničních hostů, což je o šest procent více než ve stejném měsíci předchozího roku. Celkově se od ledna do října počet přenocování hostů ze zahraničí zvýšil o 4,5 procenta na 75,7 milionu.

Petra Hedorferová, předsedkyně představenstva Německé turistické centrály (DZT), k výsledkům poznamenala: „Příjezdový cestovní ruch se i nadále vyvíjí velmi dynamicky. V říjnu 2018 byl nárůst téměř třikrát vyšší než v říjnu 2017 a také v průběhu celého roku jsme zaznamenávali výrazně lepší výsledky než v roce předchozím, už tak velmi pozitivním. Zároveň díky vývoji příjezdového cestovního ruchu výrazně narostl také celkový počet přenocování.“

Česká republika je pro německý cestovní ruch čím dál významnější

Po skvělých výsledcích letní sezony zůstalo Německo v sousední České republice atraktivní turistickou destinací i v podzimním období.V prvních deseti měsících roku 2018 bylo v hromadných ubytovacích zařízeních s deseti a více lůžky celkem registrováno 1 146 735 přenocování českých hostů, to je o 13,6 procenta více než za stejné období předchozího roku. Jen v říjnu bylo z Čech nahlášeno 109 391 přenocování, což ve srovnání s říjnem roku 2017 odpovídá nárůstu o 17 procent.

Tyto rekordní výsledky přispívají také k posílení podílu České republiky na celkovém objemu příjezdového cestovního ruchu do Německa: Od ledna do října činil podíl přenocování českých hostů souhrnně 1,5 procenta, zatímco bilance celého roku 2017 vykázala podíl 1,4 procenta. „Rostoucí podíl českých hostů na celkovém příjezdovém cestovním ruchu a dvouciferné tempo růstu počtu přenocování potvrzuje, že je Česká republika pro německý cestovní ruch dlouhodobě významným trhem,“ dodává Jan Pohaněl, vedoucí zastoupení Německé turistické centrály pro ČR.

Česká republika se nadále drží ve skupině TOP 20 zdrojových trhů německého incomingu, konkrétně je nyní na 17. místě před Japonskem (to má podíl 1,3 procenta). Pětici nejvýznamnějších trhů tvoří Nizozemsko (podíl 13,6 procenta), Švýcarsko (podíl 8 procent), Spojené státy americké (podíl 7,6 procenta), Velká Británie (podíl 6,6 procenta) a Rakousko (podíl 4,8 procenta).

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..