Německý příjezdový cestovní ruch nadále roste, Čechů jezdí také víc

Podle statistik v Německu stále roste příjezdový cestovní ruchu. Od ledna do května 2014 registroval statistický úřad již 26.040.065 přenocování zahraničních hostů v Německu v hromadných ubytovacích zařízeních s deseti a více lůžky. Tyto výsledky odpovídají meziročnímu nárůstu 1,5 milionu přenocování (6,2 procent). U českých turistů evidují nárůst 14.3 procent pro období leden až květen 2014.

Trabi safari v Belríně Foto: visitBerlin, W. Scholvien

Trabi safari v Belríně Foto: visitBerlin, W. Scholvien

Petra Hedorfer, předsedkyně představenstva Německé turistické centrály (DZT), upozorňuje zejména na velmi vysoký nárůst z východní a jihovýchodní Evropy: „Polsko (plus 13,1 procent), Česká republika (plus 14,3 procent), Rumunsko (plus 19,3 procent), Bulharsko (plus 27,5 procent), Slovinsko (plus 20,7 procent) a Chorvatsko (plus 39,5 procent) generují dvouciferné přírůstky. Vedle stabilních Top 10 trhů se i tyto země podílejí významným způsobem na celkovém nárůstu německého incomingu.“

Nejdůležitějším zdrojovým evropským trhem pro Německo je nadále Nizozemí, které v daném období dosáhlo dokonce 3,2 milionů přenocování.

Český trh na pozitivní vlně

Od začátku letošního roku vykazuje český trh pozitivní výsledky. Za prvních pět měsíců bylo v Německu zaznamenáno již přes 374.000 přenocování českých hostů, což odpovídá meziročnímu nárůstu 14,3 procent (leden až květen 2014). Češi nejčastěji vyhledávají tyto oblasti: Bavorsko, Bádensko-Württembersko, Berlín, Severní Porýní-Vestfálsko a Sasko. Pozitivní přírůstky jsou hlášeny také z Braniborska.

Stabilní přírůstky ze zemí EU

Všechny sousední země Německa se podílí na růstu cestovního ruchu během prvních pěti měsíců letošního roku: Švýcarsko (plus 5,9 procent), Rakousko (plus 6,9 procent), Francie (plus 3,6 procent), Dánsko (plus 6,6 procent) a Belgie (1,3 procent). Nadprůměrné výsledky byly hlášeny také ze Španělska (plus 10,7 procent) a Itálie (plus 8,3 procent).

Dusiburg, Průmyslová oblast v Severním Porýní Vestfálsk Foto Tourismus NRW e.V., G. Zeidler

Dusiburg, Průmyslová oblast v Severním Porýní Vestfálsko Foto Tourismus NRW e.V., G. Zeidler

Asijské země zažívají expanzi

S celkovým meziročním nárůstem v hodnotě 13,8 procent za prvních pět měsíců roku 2014 přispívají asijské země značně k celkové pozitivní bilanci. Téměř 126.000 přenocování registroval statistický úřad na konci května z Číny – nárůst v hodnotě 22,3 procent, na celkových 690.000 přenocování za prvních pět měsíců. Další oblastí, která značně přispívá k růstu německého incomingu, jsou arabské země, které zaznamenaly dokonce 28,8 procentní nárůst na celkových 520.000 přenocování za sledované období. Také Jižní Korea (plus 14,8 procent na 189.000 přenocování) a Indie (plus 9,9 procent na 256.000 přenocování) se podílely na přírůstcích německého příjezdového cestovního ruchu pocházejícího z asijských zemí.

Německá turistická centrála (DZT) je německým národním úřadem cestovního ruchu s hlavním sídlem ve Frankfurtu nad Mohanem. Z pověření Spolkového ministerstva hospodářství a energie zastupuje Německo jako zemi cestovního ruchu a na základě rozhodnutí Německého spolkového sněmu je tímto ministerstvem podporována. DZT vyvíjí a komunikuje strategie a produkty, aby nadále budovala kladnou image německých turistických destinací v zahraničí a podporovala cestovní ruch do Německa. K tomu provozuje 30 zahraničních zas­toupení po celém světě. Bližší informace najdete v našem online tiskovém centru na www.germany.travel/presse.

DZT

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..