NezařazenéZprávy

Německý incoming dlouhodobě na vzestupu

Příjezdový cestovní ruch v Německu bude i nadále narůstat. Až do konce následujícího desetiletí se zdá být vzestup z aktuálních 67,8 mil. (2013) na 121,5 mil. přenocování zahraničních turistů (bez kempování) jako realistický – to odpovídá nárůstu téměř 80 %. Tuto prognózu prezentovala Německá turistická centrála (DZT) na zvláštním zasedání představenstva.

Foto: Archiv DZT
Foto: Archiv DZT

„Na základě současné prognózy DZT vypracovala studii, na jejímž základě bude rozvíjet aktuální strategie k dosažení vytyčených cílů,“ vysvětluje Klaus Laepple, předseda dozorčí rady DZT. Petra Hedorfer, předsedkyně představenstva DZT, k tomu dodává: „Naše dosavadní prognóza z roku 2010 pracovala s vývojem přenocování mezi lety 1995–2009 a počítala s možností vzrůstu přenocování zahraničních hostů v Německu do roku 2020 na 80 milionů. Pro rok 2030 analytici počítali s modely předpovědí organizace UNWTO a stanovili silný nárůst: na základě meziročních nárůstů okolo 3,5 % je potenciál přenocování zahraničních turistů v Německu s nárůstem až na 121,5 milionu reálně možný.“

Vývoj světového cestovního ruchu určuje rámec německého incomingu

V následujících letech zůstane Evropa s průměrným nárůstem přenocování 3,3 % a 73% podílem na trhu v roce 2030 nejdůležitějším zdrojovým regionem pro německý incoming z pohledu světového cestovního ruchu. Silné nárůsty příjezdů a přenocování, stejně jako zvyšující se podíl na trhu jsou očekávány z trhů jihovýchodní Asie, Jižní Ameriky a Středního východu. Evropské zdrojové trhy mohou generovat 37,3 milionu přenocování – potenciál nárůstu je na všech evropských trzích. Ze vzdálených trhů považuje DZT nárůst 16,1 milionu přenocování za možný, což odpovídá nárůstu podílu na trhu z 23,1 % na 26,2 % do roku 2030. Největší přírůstky přenocování jsou očekávány z Číny (+3,2 mil. přenocování), arabských zemí (+2 mil. přenocování) a USA (+1,9 mil. přenocování). Země BRIC tak mají potenciál generovat dalších 10,1 milionu přenocování zahraničních turistů do roku 2030.

[box]

Analýza různých zdrojů dat

Prognóza byla sestavena na základě různých dat a indikátorů (Key Performance Indicators – KPIs) nezávislých zdrojů. Těmi jsou statistické údaje vývoje německého cestovního ruchu mezi lety 1995 a 2012, kromě toho také další statistiky přenocování v Evropě mezi lety 2002–2012, prognóza světového cestovního ruchu určená organizacemi UNWTO a WTTC, stejně jako další analýzy hospodářského vývoje ve zdrojových zemích a vývoj komerčních letů na zahraničních trzích.

[/box]

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button