Německu roste počet služebních cest, mezi turisty je na druhém místě

Na konferenci v německém Darmstadtu zveřejnila Petra Hedorfer, předsedkyně představenstva Německé turistická centrály (DZT) nejnovější výsledky vývoje cestovního ruchu v Německu. Podle ní tak patří Německu druhá příčka v oblíbenosti mezi turisty. Segment služebních a obchodních zaznamenal podstatný nárůst.

Wismar Zdroj: DZT

Wismar Zdroj: DZT

Podle předběžných údajů šetření IPK International a World Travel Monitoru (WTM) vzrostly v roce 2012 obchodní a služební cesty evropských hostů směřujících do Německa na téměř 13 milionů cest, což představuje meziroční nárůst 12,3 procent. „Německo tak obsadilo opět i v roce 2012 první příčku mezi destinacemi obchodních a služebních cest pro evropské hosty. Toto umístění představuje vynikající úspěch a svědčí rovněž o hospodářské síle naší země,“ vysvětluje Ernst Burgbacher, člen Spolkové vlády, parlamentní státní sekretář Ministerstva hospodářství a technologii a pověřenec spolkové vlády pro malé a střední podnikání v cestovním ruchu. V celosvětovém měřítku zaznamenal segment obchodních a služebních cest meziroční nárůst 7 procent.

Zvláštní pozornost si turistická země Německo zaslouží především jakožto cíl propagačních obchodních cest. Téměř polovina z objemu obchodních cest připadá právě na propagační obchodní cesty, mezi něž se řadí oblasti konferencí MICE (Meetings, Incentives, Conventions and Congresses, Events and Expositions). „V roce 2012 stoupl počet propagačních cest z evropských trhů do Německa na 6 milionů cest, vzrostl tedy o 16,5 procent, pro Německo tak tento segment představuje velmi důležitý hospodářský faktor,“ vysvětluje Petra Hedorfer.

Matthias Schultze, vedoucí GCB k tomu dodává: „Turistická země Německo je na špici v pořádání tzv. udržitelných a „greeen“ akcí. My také značně podporujeme v oblasti udržitelnosti aktivity lokalit pořádajících tyto akce. Prvním krokem v tomto směru je právě organizace a realizace konference „greenmeetings und events Konferenz 2013.“

Turistická země Německo je druhou neoblíbenější destinací evropských turistů – cesty za účelem dovolené výrazně rosto

Turistická země Německo patří k nejoblíbenějším evropským turistickým destinacím. Již potřetí za sebou se Německo v roce 2012 s 46,2 miliony cest umístilo na pomyslné druhé pozici nejoblíbenějších turistických destinací evropských turistů. Na první příčce se nachází s 49 miliony cest Španělsko – na třetím místě následuje Francie s 36 miliony cest. Zatímco zahraniční cesty Evropanů vzrostly v loňském roce o 1,9 procent, cesty Evropanů do Německa vzrostly v roce 2012 o celých 8,2 procent. V celkovém měřítku vzrostly zahraniční výjezdy evropských turistů o 7,9 milionů cest. Příznivá zpráva pro Německo: téměř polovina těchto cest (44 procent) mířila do německých regionů a měst. Silným přírůstkem se přitom může pochlubit nejen segment obchodních a služebních cest, značně stouply také cesty za účelem dovolené směřující do Německa a to o celých šest procent.

Konference byla otevřena pod záštitou Petera Altmaiera, spolkového ministra životního prostředí, ochrany přírody a jaderné bezpečnosti. Konference „greeenmeetings und events Konferenz 2013“ pořádaly organizace GCB/German Convention Bureau e.V./ a Evropským spolkem pořadatelských center e.V. (EVVC).

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..