NěmeckoZprávy

Německo – Turistická země

Pro turisty i návštěvníky nabízí Německo spoustu turistických atraktivit a zajímavých lokací. Co je na Německu zajímavé, je jeho komplexnost. Cestovatel se zde může vydat v zimě či létě a v každém z těchto ročních období mu Německo může něco nabídnout. Ať už na kole, na vodě, či jen tak „po vlastních“. Ale vezměme to všechno popořádku.

Braniborská  brána, Foto: visitBerlin
Braniborská  brána, Foto: visitBerlin

Německo je jedním ze sousedních států České republiky, a ač si to možná hodně lidí nemyslí nebo na to ještě nepřišli – má co nabídnout. Z Prahy je možno udělat si například jednodenní výlet do Drážďan, nebo ještě lépe – strávit příjemný víkend v Drážďanech. Milovníci krásných historických měst pak zcela bezpochyby zamíří do pulzující metropole, a jednoho v současné době nejdynamičtějších měst Evropy – Berlína. Zde můžeme obdivovat celou řadu zajímavých pamětihodností. Objevování těchto pamětihodností pak můžeme proložit návštěvou zajímavého lanového centra MountMitte. Obdivovatelé kultury a nadšenci si pak jistě nenechají ujít Muzejní noc, která se v Berlíně každoročně koná. Berlín toho prostě nabízí opravdu hodně, ale zdaleka není jediným městem, které se vyplatí navštívit, mezi jinými jmenujme například Frankfurt nad Mohanem, Kolín nad Rýnem, Brémy, Stuttgart či Hamburg.

Přesuňme se nyní z měst do přírody – Garmisch Partenkirchen, Oberstdorf, Berchtesgaden a další – to jsou všechno zajímavá místa, kde se dá strávit perfektní nejen zimní dovolená. V Německu je příroda opravdu jedinečná – ne nadarmo se zde nachází tolik národních a přírodních parků. Právě přírodní krásy pak návštěvníka přímo vybízejí k aktivnímu odpočinku – bezpočet pěších, cyklistických tras a stezek pro in-line bruslení se nachází po celém Německu. Navíc jsou velmi kvalitní a skvěle značené.

Rujána, Foto: DZT
Rujána, Foto: DZT

V letních měsících se pak přímo nabízí krásné pláže, nádherné přírodní lokality a hotely na březích Baltského moře, které nabízí ostrov Rujána, a Severního moře, jehož ostrovy, jako je Sylt, Amrum a Föhr, si zamilujete nejen kvůli rozsáhlým písečným plážím.

Takový Mnichov nabídne například fotbalový zážitek v místní Allianz aréně či krásný výhled na město z věže místního olympijského parku. Milovníci muzeí zamíří do Světa BMW a přilehlého muzea BMW. V Kolíně nalezneme –   jednu z 38 památek UNESCO, které se v Německu nachází. Adrenalin a perfektní zážitek pak nabídne třeba zábavní park Europa-Park, který nalezneme na jihozápadě Německa u městečka Rust.

Aktivnější typy mohou vyrazit na kolečkové brusle k Lužickým jezerům, nebo na okruh Flaeming Skate. Na podzim je pak ta pravá doba, především září, pro návštěvu některého ze 13 vinařských regionů. Ale pozor, v tom případě je příhodnější cestovat do Německa autem, abyste si s sebou mohli přivézt alespoň pár lahví zdejšího vynikajícího vína. A tak dále a tak dále. Ze všeho výše zmíněného jasně vyplývá, že ať už do Německa vyrazíte na jaře, na podzim, v létě, či zimě, nebudete zklamáni.

V Německu se během celého roku koná nespočet zajímavých akcí – sportovních, společenských a kulturních – k těm patří hudební festivaly, lidové slavnosti, gastronomické trhy, jarmarky, poutě, apod. A až se zas budou blížit Vánoce, zamiřte na jeden z mnoha kouzelných vánočních trhů do Německa. V úvahu připadají například: Drážďany, Norimberk, Řezno, Mnichov, nebo kouzelný a tradiční Míšeň, Berchtesgaden, Rothenburg ob der Tauber.

 

Ondřej Sobotka

 

V dubnu je destinací měsíce NĚMECKO. Více článků o této zemi naleznete ZDE.

 

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button