Německo loni přivítalo rekordní počet hostů

V Německu uskutečnili zahraniční návštěvníci téměř 80 milionů přenocování. Již šestý rok po sobě byl překonán rekord.

Braniborská brána v Berlíně, Foto: DZT, Casper Diederik

Braniborská brána v Berlíně, Foto: DZT, Casper Diederik

Počet přenocování zahraničních hostů v Německu dosáhl v roce 2015 téměř 79,7 milionu, což je již šestý rok v řadě rekordní hodnota. Podle Německého statistického úřadu počet přenocování zahraničních návštěvníků v Německu v ubytovacích zařízeních s více než 10 lůžky loni vzrostl o 4,1 milionu, tedy o 5,4 %. Tento vývoj letos pokračuje: jen v prvních dvou měsících roku 2016 se počet přenocování zahraničních hostů v Německu zvýšil o 6 % oproti stejnému období vloni.

„Výsledky za rok 2015 převýšily naše očekávání,“ uvedla Petra Hedorfer, generální ředitelka Německého národního úřadu pro cestovní ruch, a dodala: „V naší prognóze však počítáme v roce 2016 s pomalejší mírou růstu v rozmezí od 1 do 3 %. Důvodem je bezpečnostní situace v Evropě i ve světě, potíže v některých oblastech globální ekonomiky a uprchlická krize.“

Nejvíce pobytů v Německu v roce 2015 uskutečnili hosté z Evropy (73,4 %), počet přenocování se zvýšil o 2,1 milionu. K nárůstu nejvíce přispěli hosté ze Španělska, Švýcarska, Velké Británie a Nizozemska.

Pokud jde o nárůst pobytů hostů z mimoevropských zemí, nejvíce k němu přispěla Čína (nárůst o 505,000 přenocování), Spojené státy (439 000) a arabské státy ze Zálivu (330 000). Pokud jde o absolutní čísla, návštěvníci Německa ze Spojených států uskutečnili celkem 5,6 milionu přenocování, z Číny 2,5 milionu a ze států z Perského zálivu přes 2 miliony.

Od našeho zpravodaje na veletrhu GTM v Magdeburgu.

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..