Německo: Kilometry upravených sjezdovek za humny

Udělejte letos změnu a na lyže zamiřte do Německa. Připravili jsme pro vás výběr těch nejlepších a nejzajímavějších lyžařských středisek našich západních sousedů. Podívejte se sami, čím vás letos chtějí zaujmout.

Zima v Berchtesgadenu Zdroj: Berchtesgadener Land Tourismus GmbH

Zima v Berchtesgadenu Zdroj: Berchtesgadener Land Tourismus GmbH

1.      Berchtesgadensko

Ze šesti lyžařských areálů v Berchtesgadensku nabízejících 60 km sjezdovek ve výšce mezi 600 a 1874 m. n. m je neznámějším areál Jenner-Könnigsee. Pro lyžaře začátečníky jsou nejlepší areály Hochschwarzeck, Rossefeld a Obersalzberg. Hochschwarzeck nabízí 7 km sjezdovek, Rossefeld 9 km a Obersalzberg 3 km. Větší náročnost a více km sjezdovek najdete v Jenner – Königsee nebo v menším Götschenu. Dospělý zaplatí za 6 denní skipas  150 EUR, mládežník (14 – 17) 121 EUR a dítě (6 – 13) 90 EUR. 3denní skipas stojí dospělého 90 EUR, mládežníka 72 EUR a dítě 46,50 EUR.

www.berchtesgadener-land.com/de/skipass-preise

Kabinová lanovka na Velký Javor  Foto: bietau - Fotolia

Kabinová lanovka na Velký Javor Foto: bietau – Fotolia

2.      Velký Javor

Lyžařské středisko nacházející se na nejvyšší hoře Bavorského lesa pořádalo již několikrát světový pohár ve sjezdovém lyžování. Naleznete zde dětský park AirBar-Kinderland (na portále Skiresort Service byl ohodnocen 5 hvězdičkami), který se svými pojízdnými pásy nabízí perfektní podmínky i pro ty nejmenší. Velký Javor nabízí dohromady téměř 11 km sjezdovek. Každou středu a pátek mezi 18. a 21. hodinou se nabízí možnost večerní lyžování. Zajímavostí je i 1200 m dlouhá sáňkařská dráha, která se zde nachází.

Dospělí za 1denní permanentku zaplatí 30 EUR, studenti 28 a děti (6 až 16 let – nutné předložit OP) 22 EUR. Při zakoupení například 7denního skipasu jsou ceny sledující: 147 EUR – dospělí, 133 EUR – studenti a 98 EUR děti.

www.arber.de

Lyžování v Oberstdorfu

Lyžování v Oberstdorfu Foto: Petra Schumacher

3.      Oberstdorf – Allgäu

V Oberstdorfu naleznete 128 km sjezdovek. Na své si přijdou začátečníci, profesionálové i rodiny s dětmi. K tomu nejlepšímu, co může Oberstdorf nabídnout patří 7,5 km dlouhá sjezdovka na vrcholu Nebelhorn. V oblasti Fellhorn Kanzelwend pak kromě sjezdovek rovněž naleznete Crystal Ground-Funpark – snow park pro snowboardisty. A pokud máte malé děti, jistě si oblíbíte lyžařkou oblast Söllereck. Na běžkaře zde čeká upravených 75 km tratí.

Ceny skipasů se liší v závislosti na sezoně, pro kterou jsou zakoupeny. V předsezoně (do 21. 12. 2013) a po hlavní sezoně (29. 3. – 01. 5. 2014) se vás cena za 7 denní permanentku vyjde na 172,50 EUR pro dospělého, 133 EUR mládežníka a 78 EUR dítě. V hlavní sezoně je pak třeba počítat s cenami vyššími. Zde dospělý zaplatí za 7 denní permanentku 230 EUR a mládežník 177 EUR. U dětí se ceny nemění a permanentka tak zůstává na ceně 78 EUR. Pokud plánujete vyrazit do tohoto areálu v tzv. mezisezoně (7. – 31. 1. 2014; 15. – 28. 3. 2014) pak si pro dospělého připravte 195,50 EUR a pro mládežníka 150,50 EUR.

www.oberstdorf.de/skifahren

4.      Garmisch – Partenkirchen

Zimní středisko nacházející se v Bavorsku nabízí zhruba 60 km sjezdovek jak lehkých, tak středních kategorií. Areál je rozdělen do dvou hlavních oblastí. První z nich nese název Zugspitze, kde vás čeká 22 km upravených sjezdovek, ale také například fun park pro zkušené snowboardisty. Druhou oblast pak tvoří tzv. Garmisch Partenkirchen Classic.  Zde jsou k dispozici hned tři místa k lyžování: Hausberg, Kreuzeck a Alpspitze. Ty nabízejí 40 km sjezdovek ve výšce od 700 do 2050 metrů. Cenově je pak výhodné zakoupit si takzvanou Top snow card, která zahrnuje obě části (tedy Garmisch Partenkirchen Classic a Zugspitze). 7 denní karta vyjde dospělého na 237 EUR, mládežníka (16-18) na 218,00 EUR a dítě (6-15) na 131 EUR.

Pokud Garmisch-Partenkirchen navštívíte a rovněž se v této oblasti ubytujete, pak zdarma dostanete tzv. návštěvnickou kartu, která je nepřenosná a platí pouze po dobu pobytu. Díky této kartě budete moci zdarma využívat například linkové autobusy či Schneeexpress nebo získáte jeden vstup do kasina Garmisch – Partenkirchen zdarma. Návštěvnická karta také poskytuje slevu na celou řadu místních atrakcí a také na vstup do „Německého muzea“ v Mnichově.

www.zugspitze.de/de/winter/index.htm

Nádherné panoramatické výhledy Foto: Svenja Tannheimer

Nádherné panoramatické výhledy Foto: Svenja Tannheimer

5.      Carlsfeld

V Carlsfeldu na lyžaře čeká přes 50 km upravených lyžařských tratí, 450 metrová sjezdovka v lyžařském areálu s umělým osvětlením, vlekem pro dva a škola pro lyžařský výcvik. Na 65 metrech pohyblivého „kouzelného“ koberce (výtahové zařízení) ve zdejším Ski-parku („Ski- & Funpark“) zažijí začátečníci a děti spoustu zábavy a legrace. Středisko nabízí možnost rezervovat procházky v noci s loučemi:  čtvrtek  06. 02. 2014, čtvrtek 13. 02. 2014, čtvrtek  20. 02. 2014 a pátek 28. 02. 2014. V sobotu 01. 03. 2014 ve 14:00 proběhne masopust na lyžích.

www.carlsfeld.com

6.      Oberwiesenthal – Fichtelberg

Oberwiesenthal – Fichtelberg nabízí lehké, středně těžké i těžké sjezdovky v celkové délce 15,5 km. K dispozici jsou kabinové i sedačkové lanovky a sezonní, více- i jednodenní skipasy, skipasy pro studenty a skipasy na jednotlivé jízdy. Pro běžkaře je zde přichystáno 75 km tras a nabízí možnost nočního lyžování a běžkování. Zdejší sáňkařská dráha s délkou 1740 metrů získala v roce 2011 v evropském srovnání testu ADAC 3. Příčku.

www.fichtelberg-ski.de/suche

Turistická cesta na Ifenu Foto: Andreas Boy

Turistická cesta na Ifenu Foto: Andreas Boy

7.      Schöneck

Toto lyžařské středisko je jediným v Sasku, které umožňuje lyžařům a snowboardistům věnovat se svému sportu na protilehlých kopcích. Středisko je také certifikovaným areálem pro rodinnou dovolenou. Kromě lyžování, snowboardu a běžek, je to i sáňkování a projížďka na saních tažených koňmi, čemu se mohou návštěvníci věnovat. Pro děti je zde dětský vlek a také koberec, díky kterému se mohou začít učit lyžovat, pro lyžaře a snowboardisty je připraven Fun a Skipark. Pro letošní sezonu nabízí 600 parkovacích míst a při zakoupení skipasu také zvýhodněné parkování (tarif 2 EUR).

http://alpregio.outdooractive.com/ar-sachsen-winter/de/alpregio.jsp#i=4685512&tab=SkiresortTab

Kristýna Gottwaldová

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..