Německo hlásí nárůst přenocování, pátý rekordní rok je na dosah

70,2 milionů přenocování hlásí německý statistický úřadu v hromadných ubytovacích zařízeních s deseti a více lůžky od ledna do listopadu 2014. To je o tři miliony více než v předchozím roce – přírůstek přenocování zahraničních turistů je tedy na úrovni 4,6 procent.

Braniborská  brána, Foto: visitBerlin

Braniborská  brána, Foto: visitBerlin

„Německý incoming se vyvíjí nadále natolik dynamicky, že můžeme již nyní podle dosavadních statistik hovořit o dalších rekordních výsledcích a to již po páté za sebou,“ vysvětluje Petra Hedorfer, předsedkyně představenstva Německé turistické centrály (DZT). „Díky tomuto růstu se hodnoty německého incomingu nachází značně nad evropským průměrem – podle nejnovějších výsledků šetření UNWTO dosáhly přírůstky přenocování zahraničních turistů v Evropě za sledované období roku 2014 zhruba 3,9 procent.“

Polsko upevňuje svou pozici mezi TOP 10 trhy

U všech klíčových trhů z první TOP 10 výsledky přenocování pro německý incoming vykazovaly na konci listopadu značné přírůstky oproti předchozímu roku. Polsko, které se v průběhu třetího čtvrtletí dostalo mezi 10 nejdůležitějších zdrojových trhů, posiluje svou dosavadní pozici nárůstem přenocování o 11 procent na současné 2,3 miliony přenocování. Nadprůměrných výsledků dosahovaly na konci loňského roku také Švýcarsko (plus 6,5 procent), Rakousko (plus 5,3 procent) a Dánsko (plus 5,5 procent).

Pokles na ruském trhu se ke konci listopadu trochu zmírnil. Souhrnně se výsledky na tomto trhu od začátku roku pohybují na úrovni mínus 5,9 procent. S 2,2 miliony přenocováními se Rusko drží těsně za první desítkou trhů.

Dalšími evropskými zeměmi, které svými dosavadními nadprůměrnými přírůstky přispívají k výborným výsledkům německého incomingu, a tím také posilují svou pozici významných zdrojových trhů pro Německo, jsou Česká republika (plus 8,3 procent), Rumunsko (plus 13,5 procent), Irsko (plus 21,1 procent), Portugalsko (plus 13,0 procent), stejně jako Bulharsko (21,4 procent), Slovinsko (plus 22,4 procent) a Chorvatsko (plus 29,7 procent).

Český trh dosahuje nadprůměrných výsledků

Český trh si v roce 2014 vedl velice dobře. Již na konci listopadu bylo jasné, že předčí výsledky roku 2013. Přírůstky přenocování českých turistů v Německu dosahují dlouhodobě nadprůměrných výsledků. Na konci listopadu 2014 zaznamenal statistický úřad zhruba 917 tis. přenocování českých turistů v Německu, což je asi o 70 tis. přenocování více než v předchozím roce. Aktuální přírůstek se drží nad 8 procenty. V krátkodobém horizontu by tak český trh mohl dosáhnout 1 milionu přenocování.

Asie má vedoucí pozici mezi mimoevropskými trhy – USA roste také nadprůměrně

Obzvláště dynamicky se nadále vyvíjí asijský trh, který celkově zaznamenává nárůst v hodnotě 11 procent, díky čemuž se zlepšují souhrnné výsledky zámořských destinací. Dvouciferné přírůstky jsou zaznamenány u Číny (plus 16,9 procent na 1,9 milionu přenocování), a Arabských států (plus 20,6 procent na 1,8 miliony přenocování). Dalšími asijskými trhy, které se nadále pohybují na úrovni dvouciferných přírůstků přenocování v Německu, jsou Jižní Korea (plus 11,3 procent), Taiwan (plus 25,0 procent). Nejdůležitější ze zámořských trhů, USA, s pěti miliony přenocováními, se nadále vyvíjí velmi pozitivně, od ledna do listopadu 2014 zde byl u německého incomingu zaznamenán nárůst 4,7 procent.

DZT

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..