Německá vláda odškodní klienty německé pobočky CK Thomas Cook

Spolková vláda odškodní klienty německé pobočky zkrachovalé britské cestovní kanceláře Thomas Cook.

Dohodla se na tom na svém zasedání v Berlíně. Německý Thomas Cook svou činnost ukončil v listopadu v návaznosti na zářijový krach mateřské firmy.

Klienti, kteří si u německé dceřiné firmy koupili zájezd, mohli zatím počítat jen s částečným vrácením nákladů. Pojišťovací společnost Zurich totiž oznámila, že jim celkem vyplatí 110 milionů eur, což by ale ani zdaleka nestačilo na pokrytí všech jejich nákladů. Německá vláda se proto rozhodla rozdíl dorovnat.

„Klientky a klienti by neměli být ponecháni se škodami, které jim vznikly kvůli insolvenci cestovní kanceláře Thomas Cook. Škody, které nebudou vyrovnány odjinud, jim nahradí spolková vláda,“ uvedl kabinet v tiskové zprávě. O jakou částku celkem půjde, vláda neřekla, německé média ale píší o stovkách milionů eur.

O konkrétních krocích bude německá vláda informovat začátkem příštího roku. Klienti zkrachovalé cestovní kanceláře zatím podle ní žádné kroky činit nemusejí.

Zadlužená britská společnost Thomas Cook, která patřila k nejstarším a největším cestovním kancelářím na světě, vyhlásila bankrot 23. září. Krach společnosti byl podle odborníků dosud největším případem úpadku cestovní kanceláře.

Newsroom TTG/ČTK

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..