Německá CK GTI Travel končí, asi 1500 Čechů mělo koupený zájezd

Německá cestovní kancelář GTI Travel GmbH z Düsseldorfu ukončila svou činnost, během pondělí informovala české cestovní agentury. Odhaduje se, že až 1500 Čechů má od této CK zakoupené zájezdy. „Nyní se svými prodejci nekomunikuje. Z internetových nabídek byly zájezdy této CK již staženy,“ řekla pro TTG Kateřina Petříčková, tajemnice Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA).

Afroditina pláž na Kypru Autor: Lucie Poštolková

Afroditina pláž na Kypru Autor: Lucie Poštolková

 

Důvodem úpadku byly, podle Petříčkové, rozsáhlé dluhy u zahraničních partnerů. Krach této cestovní kanceláře, která v Německu patřila mezi velké touroperátory, postihne celkově desetitisíce lidí. Letecká společnost Sky Airlines zrušila jejich lety. Jedná se o zásadní problém pro polskou dceřinou společnost GTI Travel Poland.

V České republice prodávaly zájezdy pořádané cestovní kanceláří GTI Travel agentury specializované na prodej zájezdů od německých cestovních kanceláří. Tento úpadek se pravděpodobně dotkne několika českých klientů, kteří se nacházejí v zahraničí. Odhaduje se, že koupenou dovolenou od této CK má až 1500 českých turistů.

Cestovní kancelář je údajně pojištěna proti úpadku u pojišťovny HanseMerkur Reiseversicherung AG über tour VERS na částku 150 mil. EUR. Prodejci již řeší situaci s pojišťovnou a informují své klienty, kteří měli odlétat v nejbližších dnech. S úpadkem zahraničního touroperátora nejsou na českém trhu zkušenosti. Postup pojistného plnění pro dotčené klienty by však měl být podobný jako při krachu české CK. Zákazníci, kteří mají koupený zájezd od této CK, by se měli ohledně dalšího postupu obrátit na svého prodejce, u kterého zájezd zakoupili.

Cestovní kancelář GTI, celým názvem German Travel International, byla založena v roce 1994 v německém Düsseldorfu, kde sídlí. GTI se specializuje na zájezdy do Turecka, Bulharska, Egypta a Tuniska, dále pak na Baleárské, Kanárské a řecké ostrovy a na Kypr. Na webových stránkách www.gtitravel.de zatím není pro veřejnost zveřejněna žádná informace.

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..