Několik důvodů, proč navštívit Chorvatsko už na jaře

Příroda se v Chorvatsku probouzí o nějaký ten měsíc dříve než u nás, a tak i předsezonní turistický ruch začíná mnohem dříve než o letních prázdninách. Vybrali jsme pro vás pár důvodů, proč navštívit Chorvatsko už před hlavní turistickou sezonou.

Foto: Aleksandar Gospic/HTZ

Aktivní dovolenou v předsezoně můžete strávit na kole. Dokud roztáčíme pedály, ponecháváme za sebou vše známé a letíme vstříc všemu neznámému, zdoláváme kilometry a kilometry a přitom si užíváme čerstvého vzduchu a míst, která bychom jinak vůbec nepoznali. Zatímco se ostatní snaží svými chytrými telefony zachytit nejlepší panoramatický snímek, skuteční cyklisté vědí, že je mnohem lepší vydat se na panoramatickou jízdu. Sjíždějte strmé horské cesty chráněných krajinných oblastí Medvednice (https://www.pp-medvednica.hr/), Biokova (https://pp-biokovo.hr/) nebo Učky (http://www.pp-ucka.hr/) a zažijte ten pocit, kdy vše necháte jen na svém kole a sami si užíváte panorama tím nejlepším způsobem – naživo.

Foto: Daniel Pavlinovic/HTZ

Druhá polovina dubna je v Dubrovníku tradičně ve znamení festivalu vína (Vinski festival – DUBROVNIK FESTIWINE, 22.–28. dubna 2019, http://www.dubrovnikfestiwine.com/), jehož výroba má v Dubrovnicko-neretvanské župě dlouhou historii. Zejména pěstování odrůd červené vinné révy a výroba červeného vína dodnes těží z historicky bohatých kontaktů Dubrovníku se světem. Samozřejmě budete mít příležitost ochutnat též místní gastronomické speciality a seznámíte se s místními producenty vína.

Foto: Ivo Pervan/HTZ

Jedním z kulturních tipů pro návštěvu Chorvatska v předsezoně je výlet na ostrov Hvar (PROCESIJA ZA KRIŽEN, 18.–19. dubna 2019, https://www.otok-hvar.hr/) o Velikonocích, kdy se tam koná oslava v tradičním křesťanském duchu. V rámci křížové pouti projdete přes celý ostrov a během této cesty se můžete nechat inspirovat půvabem středomořské přírody i místních zákoutí.

Foto: Ivo Biocina/HTZ

A věděli jste, že národní parky Plitvická jezera (https://np-plitvicka-jezera.hr/), Krka (http://www.npkrka.hr/) či Paklenica (https://np-paklenica.hr/) jsou na jaře krásně zelené a užijete si je možná lépe než uprostřed léta? Využijte nižších cen za služby i ubytování v tomto období a načerpejte na dovolené novou energii.

Objevte svůj příběh na chorvatsko.hr

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..