Největší setkání sběratelů ve střední a východní Evropě bude v Praze

Na pražském výstavišti v Letňanech se bude konat největší setkání sběratelů ve střední a východní Evropě, sejde se zde 250 vystavovatelů z 35 zemí. Akce potrvá od 5. do 7. září.

Stříbrná medaile s Rákosníčkem Foto: Česká mincovna

Stříbrná medaile s Rákosníčkem Foto: Česká mincovna

Mezi vystavovateli nebude chybět ani jablonecká Česká mincovna, která od roku 1996 razí veškeré české kovové oběživo. Návštěvníkům nabídne například sady oběžných mincí k 20. výročí mincovny, repliky tolarů z cyklu Hold historickým mincovnám. Například nejnovější replika českokrumlovského tolaru Jana Oldřicha Eggenberga z roku 1629 či loňská replika olomouckého tolaru moravských stavů z roku 1620. Tyto oblíbené sběratelské edice pak vhodně doplní medaile ve tvaru poštovní známky Mincovní dopis 2013, vydaná k příležitosti konání veletrhu.

Zájemce jistě nadchnou i zlaté a stříbrné pamětní mince České národní banky (zlatá 10 000 Kč mince – Příchod věrozvěstů Konstantina a Metoděje či zlatá 2 500 Kč mince důl Michal v Ostravě). Pro ty, co chtějí někoho obdarovat originálním dárkem, budou k zakoupení dukáty a tolary k narození dítěte, svatební dukáty či stříbrné medaile z edice Postavy z pohádek s roztomilým Rákosníčkem.

„Veletrhu se účastníme každý rok a vždy se na něm snažíme naše zákazníky něčím potěšit. Letos jsme si pro ně připravili prodejní akci, v rámci níž jim kvůli jejich bezpečnosti a pohodlí doručíme zakoupené zboží zdarma až domů,“ uvádí Lukáš Jokl, marketingový manažer České mincovny.

Veletrh bude pro návštěvníky otevřen ve čtvrtek a pátek od 10 do 18 hodin, v sobotu od 10 do 16 hodin. Obchodníkům se otevře ve čtvrtek o hodinu dříve. Jednodenní vstupné činí 80 korun, permanentka na celý veletrh je za 150 korun. Obchodníci zaplatí 500 korun. Ženy a mládež do 18 let má vstup zdarma.

Více informací najdete zde.

lp

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..