Zprávy

Největší investice ve francouzských Alpách v novém duchu

Projekt skupiny Pierre et Vacances se zaměřuje na středisko La Plagne a jeho vizí je zvýšit kapacitu prázdninových hostů o 30 %.

Foto: Image Industry, Cédric Helsly/Atout France
Foto: Image Industry, Cédric Helsly/Atout France

„Víme, že k velkému rozvoji dochází všude a většinou i my investujeme s mírou, jako v případě toho, co jsme realizovali v Avoriazu,“ říká na stránkách portálu Tourmag.com Gérard Brémond, PDG skupiny Pierre et Vacances – Center Parcs. A dodává: „V La Plagne se však chceme pustit do projektu, jehož rozsah nemá obdoby. Budeme stavět ve výšce 2100 metrů. Zaručí nám to dobré zasněžování a vybudujeme zde špičkové ubytování v hotelu a v rezidenci ve zcela novátorském duchu.“

Ambiciózní projekt počítá s 2500 novými lůžky. Má mít zónu Pierre et Vacances Premium s prostory pro fitness, spa s krytým bazénem, soláriem, barem a také s apartmány s panoramatickým výhledem. Zóna Pierre et Vacances Rodina bude zahrnovat sedm malých budov v koncepci nové generace, vytvářené mixem integrovaného střediska se střediskem s chatami. Pamatováno bude na mladé, pro které zde budou zóny pro různé akce i relaxaci.

Počítá se také s novou koncepcí oslovení hostů. Nebudou sem jezdit za zimním sportováním, ale na prázdniny na horách. Se vším, co zde nabídnou. Jemný, ale důležitý rozdíl. Okruh klientů se tak může rozšířit.

K tomu všemu je třeba také uzpůsobit infrastrukturu. Nadšen je i starosta la Plagne, který v tom vidí příležitost povznést celou současnou obec La Plagne. Na stavbu objektů mají být využity přírodní materiály – žula, sklo, dřevo. Pro středisko je projekt výhodný i tím, že se zde Pierre et Vacances i se svými partnery usadí a nebude jen pouhým investorem, který by počítal s výhodným prodejem. I když Compagnie des Alpes neskrývá touhy investovat zejména na čínském trhu, projekt se jí líbí a bude ho podporovat. První část stavby má být dodána do Vánoc roku 2019, následující do roku 2020. La Plagne tak umožní rozvoj nové francouzské a zahraniční klientely. A to je i v zájmu státu.

Marta Jedličková

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button