Největší cestovatelský svátek opět v Praze

Země všech kontinentů, padesát komentovaných projekcí, fotografie z nedostupných míst, přednášky i nevyčerpatelná studnice cestovatelské inspirace. To všechno i mnohem víc přináší největší cestovatelský svátek v Čechách – festival Kolem světa. Už tento víkend přivítá tisíce návštěvníků a pozve je na setkání s mongolskými hudebníky, na banánové koblihy z Konga nebo přehlídku šperků z Mexika a Indonésie.

PRAHA program

Jak přijet z Indie do Čech na motorce, kam se dá dojít pěšky po zamrzlé řece Zanskar v Himalájích nebo jak žijí lidé v divoké Namíbii? Jak chutnají indické placičky piadži, zeleninové taštičky samosa nebo pražené konžské housenky? Nejznámější cestovatelé, fotografové, spisovatelé a všichni, kdo mají blízko k cestování všeho druhu, budou sdílet své zážitky, poznatky i vášně už tento víkend na Festivalu Kolem světa.

„Když jsem festival zakládal, jsem ani nedoufal, že bude tak úspěšný a pro lidi důležitý. Dnes, po 10 letech jeho existence, je to jedna z největších cestovatelských událostí roku, na kterou sesjíždějí lidé ze všech koutů republiky. Doufám, že i letos bude inspirovat k cestování a zároveň přinášet osvětu o jiných, často ohrožených kulturách a přírodních krásách,“ vysvětluje Karel Wolf, zakladatel festivalu.

Program přednášek bude bohatý. Vystoupí v něm tanečníci a hudebníci z Asie, Indie i Orientu – představí se např. bubeníci z Konga nebo zpěváci a tanečnice s mongolskou dvoustrunnou violou morinchúr. Festival navštíví i důležitý zahraniční host -EskymóHivshu Robert Pearry II., potomek prvního dobyvatele severního pólu, bude vyprávět o životě mezi polárními Inuity za doprovodu tradičního inuitského bubnu ze sobích parůžků a kůže tuleně.

[box]Vybrané prezentace:

• Martin Mykiska – Po zamrzlé řece do nitra Himálaje (Praha, sobota 16.11. v 9:30)

• Václav Šilha – Příroda a lidé Namibie (Praha, sobota 16.11. v 14:30)

• Michal Vičar – Embéčkem kolem světa (Praha, sobota 16.11. v 19:00)

• Miroslav Bobek (ředitel pražské ZOO) – Návrat divokých koní (Praha, neděle 17.11. v 14:30)

• Martin Šíl – expedice Kalahari (Praha, neděle 17.11. v 16:30)[/box]

Tradiční řemesla jako například indonéskou batiku či výrobu afrických šperků si můžou vyzkoušet návštěvníci přímo na místě. Pokud by se svými díly nebyli spokojeni, mohou si čepice z alpaky, náušnice z peruánských kamenů nebo svazijské dekorativní svíčky koupit přímona stáncích,“ dodává s úsměvem Karel Wolf.

Fotografové se mohou zúčastnit soutěže SlideshowAwards, která motivuje mladé umělce k tvorbě audiovizuálních pořadů. Vítěz obdrží sportovní zboží v hodnotě 5 000 Kč přímo během projekce.

Více informací – https://www.facebook.com/events/634352729919569

 

 

Související články

3 komentářů

  1. Mám rád atmosféru festivalu…a kolikrát se podívám v rámci přednášek na místa, kam bych se nikdy nedostal.

  2. Bude to stále na Ládví? Nezvažují větší prostory? Posledně bylo lidí už v chodbách vcelku hodně..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button