Kam jet?TOPZahraničí

Nejpopulárnější destinací světa podle TripAdvisor je nově Bali

Indonéský ostrov Bali je nyní podle výsledků výročních cen Travellers’ Choice cestovatelského portálu TripAdvisor na první příčce žebříčku nejoblíbenějších destinací světa.

Foto: Pixabay

Londýn, který držel prvenství v minulých letech, je nyní na druhém místě, následují ho Dubaj, Řím a Paříž.

O Bali, které je nepochybně nejpopulárnějším indonéským ostrovem již dlouhá léta, TripAdvisor uvádí, že jde o zhmotněnou fantazii. Destinace totiž nabízí pestrou směsici hinduistických památek, bělostných pláží, hustých tropických lesů či fotogenických rýžových polí. V současné době je však ostrov, stejně jako celá Indonésie, uzavřený a otevření je plánováno na konec března.

Druhou příčku obsadil v žebříčku Londýn, město, které TripAdvisor popsal jako několik světů v jednom, rozmanité a s velkou diverzitou. Megapole Dubaj se umístila na třetí místě, které jí zajistily výjimečné moderní stavby, ale i pláže, obří zábavní park a dalším lákadla. V první desítce následují Řím, Paříž, Hanoj, Kréta, Bangkok, Barcelona a Istanbul. Mezi 25 nejpopulárnějšími destinacemi světa nechybí ani thajský ostrov Phuket, marocká Marrákeš, mexická letoviska Cancún či Playa del Carmen, španělský ostrov Tenerife, New York nebo peruánské Cuzco.

Praha je 14. nejoblíbenější v Evropě

Populární místa TripAdvisor dále dělí i na jednotlivé oblasti a světadíly. Praha je 14. nejoblíbenější evropskou destinací. O ní portál píše, že je „se svým bohémským půvabem a pohádkovými skvosty ideální destinací pro všechny návštěvníky, kteří se již nabažili pláží a chtějí se ponořit do kultury“.

Výsledky cen Traveller’s Choice určuje algoritmus, který analyzuje uživatelské recenze na TripAdvisoru. Podle ohlasů pak sestavuje pořadí vítězů. Destinace jsou obvykle první kategorií, kterou portál vyhlašuje. Zpravidla následují pláže, hotely, ale také letecké společnosti.

Nejpopulárnější destinace
1. Bali, Indonésie
2. Londýn, Velká Británie
3. Dubaj, Spojené arabské emiráty
4. Řím, Itálie
5. Paříž, Francie
6. Hanoj, Vietnam
7. Kréta, Řecko
8. Bangkok, Thajsko
9. Barcelona, Španělsko
10. Istanbul, Turecko
11. Hoi An, Vietnam
12. Siem Reap, Kambodža
13. Marrákeš, Maroko
14. Phuket, Thajsko
15. Nové Dillí, Indie
16. Cancún, Mexiko
17. Playa del Carmen, Mexiko
18. Florencie, Itálie
19. Dominikánská republika
20. Tenerife, Kanárské ostrovy
21. Lisabon, Portugalsko
22. New York, USA
23. Edinburgh, Velká Británie
24. Džajpur, Indie
25. Cuzco, Peru
Zdroj: TripAdvisor

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button