Nejlepší školy v zahraničí, které mají jméno?

Studium jednoho či více semestrů v zahraničí se stává téměř standardem. Jaké školy či univerzity jsou TY nejlepší v oboru cestovního ruchu a které vám otevřou dveře v novém zaměstnání?

Studenti v Oxfordu Foto: Lucie Poštolková

Studenti v Oxfordu Foto: Lucie Poštolková

Pokud se díváte, kde pokračovat ve vzdělání nebo kam poslat své ratolesti, máme pro vás hned několik tipů v oboru turismus. Oslovili jsme zahraniční profesionály a ptali se jich, kam by šli studovat Sales, Events/Congress, Marketing and PR, Food and beverage. Favority tázaných odborníků jsou Hotelschool The Hague, Villa Blanka Innsbruck a Modul ve Vídni. „Velmi doporučuji Hotelschool The Hague. Univerzita nabízí báječné vzdělání zvláště v oboru Sales & Marketing a stejně tak i F&B. Praxi velmi dobře kombinují s teorií,“ uvedla pro TTG Anissa Habets, Zeitgeist Hotelbetriebs GmbH.

Kam do Velké Británie?

Když se podíváme do Velké Británie na obor Hospitality, Leisure, Recreation & Tourism, nejlepší uplatnění mají absolventi škol University of Birmingham, Edge Hill University v Ormskirku; University of Chester, Arts University Bournemouth v Dorsetu, University of Huddersfield, University of Glou­cestershire, University of Portsmouth, Oxford Brookes University a Coventry University. Vychází to z průzkumu portálu The Complete University Guide, který proběhl roku 2013.

Pokud míříte přímo do konkrétní hotelové sítě, je dobré přihlásit se přímo do dané hotelové školy, kterou řetězec vede. Například Hilton připravuje pro zaměstnance on-lineové přípravné programy pod hlavičkou Hilton Worldwide University. Four Seasons připravuje studenty na svůj standard na AUT University v Aucklandu na Novém Zélandu a dalších partnerských univerzitách v Kanadě, USA, ale i ve Velké Británii (Oxford Brookes University, UK).

Speciální kurzy

Hoteliéři v zahraničí přiznávají, že je dobré sledovat trendy a využít občas také speciálních školení, která vám ukážou, kam turismus směřuje. „Je mi 42 let a oblíbil jsem si kurzy zaměřené na speciální předměty, jako je know-how a další praktické potřeby. Například jsem se od ledna přihlásil na kurz Basic of Online Marketing na WIFI in Upper Austria, který je dnes velmi důležitý pro tourism sales,“ dával příklad Günter Böttinger, MSc. z rakouského hotelu la pura. Pokud máte chuť studovat, vzdělávací kurzy mohou být tak ideálním řešením pro ty, kteří chtějí znát nové trendy.

Zdroj: www.thecompleteuniversityguide.co.uk

Zdroj: www.thecompleteuniversityguide.co.uk

[box]Best Of Schools

Ptali jsme se zahraničních profesionálů z Německa a Rakouska na nejvyhlášenější školy z oborů:

Sales: Modul Wien; Touris­musschule Gleichenberg; Klessheim Salzburg; Tourismuskolleg Innsbruck; IHTTI School of Hotel Management Neuchâtel; SHMS Montreux; IFH, Frankfurt, Institute For Hospitality Management – Frankfurt am Main; Kohl und Partner Hotel und Tourismus Consulting Villach; Hotelfachschule Heidelberg; Hotelschool The Hague.

Events/Congress: Kless­heim Salzburg; Tourismuskolleg Innsbruck; IHTTI School of Hotel Management Neuchâtel; SHMS Montreux; Tourismusschulen Salzburg; Donau-Universität Krems.

Marketing and PR: Modul Wien; Tourismusschule Gleichenberg; Klessheim Salzburg; Tourismuskolleg Innsbruck; IHTTI School of Hotel Management Neuchâtel; SHMS Montreux.

Food and beverage: Modul Wien; Klessheim Salzburg; Tourismuskolleg Innsbruck; Villa Blanka Innsbruck; Tourismusschule Gleichenberg; IHTTI School of Hotel Management Neuchâtel; SHMS Montreux; Hotelfachschule Heidelberg; Hotelschool The Hague.[/box]

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..