Nezařazené

Nejlepší mobilní aplikace čtenářů

Které mobilní aplikace nejvíce oceňují čtenáři TTG? Jaké jsou ty nejlepší pro turistické centrály, regiony a města v cestovním ruchu?

Když jsme otevírali téma mobilních aplikací, trochu jsme v redakci váhali nad tím, které jsou ty nejlepší aplikace v oblasti cestovního ruchu. Rozhodnutí jsme nechali na našich čtenářích. Zprvu se čtenáři ostýchali, nakonec nám chodily e-maily i o půlnoci, jen aby se stihl limit do hlasování. Do redakce nám přišlo nakonec 27 platných hlasů, z toho byly dva neplatné. Bohužel lidé hlasovali pro mobilní stránky a ne mobilní aplikace.

Soupeřilo mezi sebou nakonec šest aplikací: rakouské iAustria Freizeitradar, iSki Austria, iAustria Kultur, německé TOP 100 – Germany’s sights, Youth HotSpot-Share the moment a slovenský PARK SNOW Donovaly. Nejvíce se do soutěže opřely Německá turistická centrála a Slovenská agentura cestovního ruchu. Na jejich náskok Rakouská národní turistická centrála nedosáhla. Ostatní bohužel ještě spí zimním spánkem.

Tři výherci, aplikace s největším počtem hlasů, jsme otestovali na vlastní kůži. Naše hodnocení najdete níže. Všechny jsou ke stažení zdarma a žádná z nich není v českém jazyce. Jen aplikace Youth HotSpot se nám nepodařilo kompletně rozběhnout na Androidu, ale na iPhone šlapala jako hodinky. Pravděpodobně se jednalo o náhodu.     

 

16-01Youth HotSpot-Share the Moment

Aplikace je založená na GPS poloze. Když hledáte dobrý klub či festival v Německu, stačí si ji na mobilu zapnout společně s GPS. Nezoufejte nad tím, že je připojení k internetu drahé. Aplikace umí také zobrazit místa, kde máte Wi-Fi připojení zdarma.

Výhody: Díky lokalizaci najdete nejbližší kulturní atrakce, festivaly, bary, kavárny, události, kam na noční život, nakupování. Atrakce sem mohou zadávat bloggeři skrz internetové stránky. Navíc skrze aplikaci máte řadu slevových voucherů.

Nevýhody: Chybí vyhledávání podle názvu atrakce. Vše je v německém a anglickém jazyce.

Kompatibilita: Android, Apple

 

 

16-02PARK SNOW Donovaly

Lyžařské středisko Donovaly na Slovensku myslelo na všechno. Turisté než přijedou, se dozvědí aktuální informace o lanovkách, sjezdovkách a atrakcích. Můžete si prohlédnout obrázky z deseti kamer. Nechybějí mapy sjezdovek, Fun parku a běžeckých tras, předpověď počasí, ceník skipasů, kontakty na středisko i záchrannou a horskou službu.

Výhody: Máte kompletní aktuální informace o celém středisku v kapse, od atrakcí, které jsou v provozu, až po kalendář akcí.

Nevýhody: Během léta usíná aplikace zimním spánkem, hodilo by se lákat turisty na připravované atrakce.

Kompatibilita: Android, Apple

 

 

16-03TOP 100 – Germany’s sights

Přehledná aplikace se zaměřuje na TOP 100 atrakcí Německa. Vychází z hlasování veřejnosti na stránkách turistické centrály. Nechybí propojení s Facebookem, kde se mohou lidé dále vyjadřovat. Buď můžete vyhledávat v rámci mapy, nebo v seznamu atrakcí.

Výhody: Funguje i v ČR. K položce máte podrobné informace, otevírací dobu, dopravní spojení a slevové kupony. Vytvořit si můžete složku svých nejoblíbenějších atrakcí.

Nevýhody: Chybí další jazyková mutace, vše v anglickém a německém jazyce.

Kompatibilita: Android, Apple

 

Lucie Poštolková

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button