DopravaZprávy

Nejlepší aerolinkou Afriky jsou Ethiopian Airlines

Ethiopian Airlines získali titul Nejlepší aerolinie Afriky na Expa APEX 2014, který se konal v Anaheimu v americké Kalifornii. Ethiopian Airllines dostaly toto ocenění již po druhé.

Zdroj: Etiopian Airlines
Zdroj: Ethiopian Airlines

Passenger Choice Awards vychází z výzkumu americké asociace APEX (Airline Passenger Experience Assotiation). Je považován za nejrozsáhlejší průzkum. Probíhá ve 13 jazycích a je považován za nejdůležitější ocenění v leteckém průmyslu, protože to jsou cestující, kteří oceňují společnosti na základě svých zkušeností.

Ethiopian Airlines byla také mezi finalisty v kategoriích: „Nejlepší zážitek během letu“, „palubní video,“ „palubní časopis.“

Největší objednávka z afrického kontinentu

Ethiopian Airlines stále zlepšují své služby. Jako první letecká společnost na africkém kontinentě začala své lety provozovat moderními letadly typu Boeing 787 Dreamliner. Nyní objednala 20 nových letadel typu Boeing 737 MAX 8s. Je to zatím největší objednávka, kterou společnost Boeing zaznamenala z afrického kontinentu. Hodnota objednávky přesahuje 2,1 bilionu USD a je v ní také zahrnuta možnost druhé přímé objednávky dalších 15 letadel stejného typu.

Objednávka nových letadel je výsledkem strategického plánu vývoje letecké společnosti pro dalších 15 let. Ethiopian si klade za cíl ročně přepravit 18 milionů cestujících. Boeing 737 MAX je vyroben dle nejnovějších technologií, na bázi maximální úspory paliva. Společnost Boeing již má celkem 2294 objednávek na tyto typy letadel od 47 leteckých společností. Viceprezident pro obchod společnosti Boeing se vyjádřil, že letecká společnost Ethiopian pokračuje v modernizaci svého letového parku a nynější objednávka značí o snaze stále zkvalitňovat své služby.

Ethiopian Airlines provozuje lety ze své základny v Addis Ababa do více než 83 destinací na všech pěti kontinentech. Partnerství se společností Boeing trvá již 50 let. Nynější letka se skládá z letadel typu Boeing včetně „Next-Generation“ 737s, 757s, 767s, 777s, 787 Dreamliner.

Ethiopian Airlines provozuje přímé lety z Vídně do Addis Ababa čtyřikrát týdně s následným spojením do dalších atraktivních exotických destinací, jako jsou Seychelly, Tanzánie, Zanzibar, a další.

lp

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button