Navštivte Etnopiknik v Náprstkově muzeu

Pro všechny, kdo rádi poznávají cizí kultury a neobyčejné chutě i vůně, připravilo Národní muzeum 18. srpna v Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur nezapomenutelnou akci s názvem Etnopiknik.

Foto: Národní muzeum

A protože v letošním roce slaví Národní muzeum výročí 200 let od svého založení, bude vstup po celý den do Náprstkova muzea zcela zdarma. Návštěvníkům se tak naskytne možnost poznávat nejen vzdálené kultury, ale také Národní muzeum jako takové.

Akce Etnopiknik zaujme návštěvníky především svou rozmanitostí. Na nádvoří Náprstkova muzea se tak příchozím naskytne možnost poznat mimoevropské kultury všemi smysly. Vašim očím rozhodně neuniknou profesionální ukázky cizokrajných tanců, jako například tanec sega nebo ukázky afrických, indických či mexických tanců. Zaposlouchat se pak můžete třeba do indické nebo indonéské hudby. Soutěživí návštěvníci si mohou otestovat svou ohebnost v soutěži limbo, která spočívá v podlézání vodorovně zavěšené tyče. Součástí akce budou i ukázky bojových sportů a ujít si rozhodně nenechte ani bubenickou či ohnivou show.

Po celý den navíc můžete ochutnávat z řady gastronomických specialit z celého světa, nechat se pomalovat henou nebo se uvolnit u thajské masáže. Na ty aktivnější zase čekají různé workshopy spojené například s africkým tancem, výrobou mexické piňaty či výukou argentinského tanga. A Náprstkovo muzeum samozřejmě nezapomnělo ani na dětské návštěvníky. Ti si mohou zkusit ve výtvarné dílně vyrobit havajské náramky z ulit a květin. Díky tomu, že Národní muzeum slaví výročí 200 let od svého založení, se navíc všem příchozím naskytne v tento den jedinečná šance navštívit expozice Náprstkova muzea zcela zdarma. Mohou se tak například vypravit za původními obyvateli Severní a Jižní Ameriky prostřednictvím aktuální výstavy Indiáni nebo obdivovat stálou expozici Vojta Náprstek či Kultury Austrálie a Oceánie.

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..