Zprávy

Nashville, hlavní město country

Když budete chtít do nohou i do hlav dostat trochu country, zastavte se v Nashville, hlavním městě tohoto stylu a momentálně i dějišti stejnojmenného a úspěšného televizního seriálu, který je, jak jinak, než o country.

Foto: Klára Gilík
Foto: Klára Gilík

Zkuste se tu zdržet alespoň čtyři dny. Vyplatí se koupit si turistický balíček „Backstage pass“ s volným vstupem na všechny atrakce města. Největší atrakcí je ale město samo o sobě. Většina toho, co chcete vidět, je na 2nd Avenue a Brodwayi.

Vynechat byste neměli návštěvu Country Music Hall of Fame nebo nově otevřeného muzea George Jones. Jestliže máte náladu zažít pravou americkou show, pak musíte na Grand Ole Opry. Jedinečná, na světě nejdéle běžící radio show s živým publikem. Z původně lokálního vysílání WSM Barn Dance, které vysílalo z malého studia v Nashville, se stal ojedinělý multimediální gigant, který každoročně chrlí do světa hudby nové talenty.

Nashville není jen country. Když se vydáte například na 5th Avenue a necháte se obejmout uměleckou komunitou, zapomenete na ně a vnoříte se do nekonečné kreativní škály umění. Inovativní exponáty v galeriích, baletní sály plné evokativních představení. I to je Nashville.

 

Bydlete stylově

Foto: Klára Gilík
Foto: Klára Gilík

Ubytování se často v USA podobá jako vejce vejci, a proto je dobré si občas vyhodit z kopýtka. Možná, že jste se do Ameriky vydali s partou přátel a do kapsy nemáte úplně hluboko. V takovém případě se můj tip jmenuje: Loft na Printer’s Alley: www.printersalleylofts.com.

Stylové a úžasné bydlení na jedné z nejstarších hudebních ulic v Nashville. 1600 metrů čtverečních s několika ložnicemi, kinem, barem, biliárem a romantickým balkonem přímo do Printer’s Alley. Sklenka vína přímo nad vyhlášeným hudebním klubem, ve kterém do toho báječní kluci a holky v kloboucích buší do pozdních nočních hodin, vás nenechá na pochybách, že jste na správné adrese.

Až budete z country Mekky odjíždět, budou vás návykové country písničky pronásledovat dalších mnoho týdnů. Soudobé country už hodně zasahuje do popíku a nemá nic společného s tím českým.

Amara Zemplinerová

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button