ThajskoZahraničíZprávy

Národní park Tarutao

Možná jste už o něm slyšeli. Nádherný podmořský národní park v jižním Thajsku najdete v Andamanském moři, v provincii Satun u malajských hranic.

Foto: archiv TAT
Foto: archiv TAT

„Tarutao“ je slovo, které vzniklo z malajského „Talotrao“, což znamená „spousta zálivů“.  Jedná se o vysněnou destinaci turistů. Skládá se z 51 malých ostrůvků a 7 velkých ( Tarutao, Ardang, Rawee, Lipe, Klang, Batuang a Biszee ). Tuto oblast vyhledávají zejména potápěči a šnorchlaři. Žijí zde velká hejna krásných ryb, mořské korály a ohrožené mořské želvy.

Největší ostrov Tarutao má rozlohu 152 km². Většina území se skládá ze strmých hor, nejvyšší hora sahá do výšky 708 m n. m. Na východním pobřeží ostrova se střídají pláže s horami, na západním pobřeží skály a nížiny.  Začněte den tím, že si přivstanete a vydáte se do Talo Wao Bay za východem slunce. Probouzející se slunce vám dodá do nového dne dostatek energie a příjemné nálady. Pak můžete pokračovat na vodopády Ludu uprostřed nedotčené krajiny. Pokud vám zážitky nestačily, nenechte si ujít i západ slunce na  Phante Bay. Zlaté paprsky společně s divokou přírodou vytváří silnou atmosféru. Na ostrov je omezený přístup, pokud zde chcete být ubytováni, můžete zde zůstat max. 3 noci. Ubytování si musíte včas rezervovat u správy NP. Ubytování je zde velmi jednoduché, nic pro turisty vyhledávající luxus. Bonus navíc je však krásná příroda a moře.

Další známý ostrov v této oblasti je Koh Lipe. Tento ostrov je turistům volně přístupný. I zde je krásné koupání, naleznete zde široké množství rezortů a restaurací. Z Koh Lipe se můžete vydat na výlet na malý ostrůvek Koh Hin Ngam. Ostrov je plný černých lesklých kamenů. Ačkoli jiné ostrovy v okolí jsou známé pro své bílé písčité pláže, tento je v provincii Satun nejznámějším z těch, kde žádný písek na pláži není. Říká se, že komu se podaří postavit z kamenů na pláži věž s 12 kameny, tomu se splní jeho přání. Naopak prokletý bude ten, kdo si bude chtít odtud nějaký kámen odnést. Postará se o to strážný duch ostrovů „Chao Pho Tarutao“.

Tato oblast má největší množství srážek během září. Hlavní sezona je zde v období 16. listopadu – 15. května.

Jak se sem dostanete: Leťte z Bangkoku do HatYai a jeďte do přístavu Pakbara. Odtud dále lodí do NP Tarutao.

 

Destinací měsíce je v říjnu Thajsko. Více článku najdete ZDE.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button