Národní galerie zdarma

Národní galerie připravila o víkendu 1. a 2. února vstup pro veřejnost zdarma. Oslaví tak 218. výročí založení Společnosti vlasteneckých přátel umění (5. 2. 1796),  předchůdkyně Národní galerie v Praze.

Zdroj: Národní galerie

Zdroj: Národní galerie

O víkendu budou probíhat také doprovodné programy v rámci lektorských oddělení Národní galerie. V Salmovském paláci bude v soboru od 14 do 16:30 otevřený ateliér pro děti od čtyř let. Nebudou chybět komentované prohlídky, připraven je i taneční workshop ve Veletržním paláci a mnoho dalšího. Na některé programy je potřeba se předem přihlásit. Kompletní program najdete zde.

Návštěvníci mají poslední příležitost navštívit výstavu „CM 863. Sv. Cyril a Metoděj. Dějiny – tradice – úcta“, která končí v neděli 2. února v Anežském klášteře a unikátní možnost spatřit impozantní soubor archeologických nálezů z období Velké Moravy a význačná díla mapující cyrilometodějskou úctu od středověku po 21. století. „Řada vystavených děl je veřejnosti presentována velmi zřídka, či zcela poprvé. NG návštěvníkům prodlouží v tyto dva poslední dny výstavy CM 863 otevírací dobu do 20 hodin,“ uvedla Eva Kolerusová Tisková mluvčí Národní galerie v Praze.

Vstup zdarma se netýká výstavy Slovanská epopej ve Veletržním paláci.

red

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..