Zprávy

Nantes turisticky vzkvétá

Západofrancouzské město Nantes stále vylepšuje svoje nabídky i služby pro turisty. Co nového nabízí pro letošní rok?

newsinternational_nov2015_fr_02
Carroussel des Mondes marins-Machines de l l´iIe, Foto: Voyage a Nantes Newsinternational

Aquatonic Nantes-Carré Lafayette v bývalých kasárnách je jedinečné místo pohody. Ponoříte se zde do vody o teplotě 31-34 stupňů, v bazénu o obsahu 250m2 s 12 odděleními. Oáza odpočinku vznikla na základě znalostí thalassotherapie z Thermes Marins de Saint Malo. Přímo proti hotelu Radisson Blu, který byl nedávno otevřen.

Probuďte Vaše smysly, tak zní nabídka čtyřhvězdičkového hotelu Sozo. Hotel nabízí novou výjimečnou seanci v srdci bývalé kaple z 19.století. Zažít zde můžete nový sensorální prostor Ice Roome, sensorální sprchu a saunu. V  roce 2015 se o 18% navýšil v Nantes počet hotelového přenocování.

newsinternational_janv2016_01
Velký pavouk , Foto: Voyage a Nantes Newsinternational

Pro novou sezonu, Galerie mechanických strojů Machines de l´Ile, která slaví letos deset let své existence, připravila jako novou atrakci velkého mechanického pavouka. Publikum ho objeví spícího. Probudí se a nabere 4 návštěvníky na svoje tělo. Zvedne se, vznese a přemisťuje se nad hlavami návštěvníků, znovu přistane na zemi a kráčí ke svému hnízdu. Nohy jsou stále v pohybu. Pavoučí sít nahrazuje maketa Stromu volavek, která byla v Galerii od r.2007. Pavouk byl vytvořen společnosti La Machine v jejím ateliéru. Váží 3 tuny a je široký 7,5 metrů, vysoký 4,5 m.

Rok 2016 má být také slibný s nespočtem kulturních objevů na ulicích města. Řada výtvarných děl vystavených venku pozmění tvář ulic i náměstí, budou se pořádat barbecue a další gastronomické slavnosti.

Nové obchodní galerie vznikly v březnu ve slavné  pasáží Pommeraye. V červnu dojde i k otevření nových sálů Muzea historie na hradě bretonských vévodů. Bretonská noc se uskuteční na hradě 23 července.

Marta Jedličková

 

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button