JamajkaZprávy

Ňam ňam – NyamJam a jiné kulinářské zážitky na Jamajce

NyamJam (Jamaican Food & Music Festival ) bude oslavou autentického ducha a kultury Jamajky. Gurmánská a hudební událost se bude konat 13.-14. listopadu v Golden Eye Hotel & Resort a na Pláži Jamese Bonda u městečka Oracabessa, které leží na severu ostrova ve farnosti St. Mary. Festival bude přehlídkou kuchařského umění místních i zahraničních celebrit mezi šéfkuchaři. Na festival nebude chybět zábava.

Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock

V pátek 13.11. od 18 do 22 hodin se pořádá večeře ve slavné Flemingově vile v mnohokrát oceněném resortu GoldenEye. Od 18 hodin se budou podávat koktejly a předkrmy. Při západu slunce bude následovat tříchodová uvítací večeře pro 150 hostů. Spoluorganizátory jsou majitel Chris Blackwell a renomovaný šéfkuchař Mario Batali. Večer uzavře intimní živé vystoupení Ernesta Ranglina.

Foto : G EYE agentura
Foto : G EYE agentura

V sobotu 14.11. od 13 do 18 hodin bude následovat NyamJam Culinary & Music Bazaar. Na dobročinné akci bude 20 stánků, ve kterých budou světoznámí šéfkuchaři předvádět své kuchařské umění a jamajští umělci představí nejen svou dovednost, ale i své řemeslné výrobky. Akci doprovodí DJ´s a živé vystoupení Angelique Kidjo.

Od 18,30-23,30 hodin bude následovat večeře šéfkuchařkých celebrit (Celebrity Chef Dinner), které představí to nejlepší z jamajské kuchyně. Pětichodové menu připraví výhradně z čerstvých jamajských surovin, které byly vypěstované místními farmáři. A na závěr přijde opět ochutnávka živého jamajského hudebního vystoupení.

[box]

Další kulinářské festivaly:

Restaurant Week 13.-21.11.2015 v Kingstonu

The portland jerk festival – červenec, V místě, kde se prý jerk začal připravovat, je dodnes k dostání ten nejlepší na Jamajce. Jerk je jamajské skvělé grilované jídlo v mnoha podobách: kuřecí, kozí, vepřový, z langusty a také vegetariánský. K tomu si na festivalu dejte pečený chlebovník.

Little ochi seafood carnival– červenec v Alligator Pond

Ocho Rios Seafood Festival – srpen v Ocho Rios, Největší kulinářská show zaměřená na rodiny s dětmi.

Cestovní kanceláře nabízení také tematické kulinářské výlety.

[/box]

Více o festivalu: www.nyamjamfestival.com

Více o jamajské kuchyni: g.cz/7-veci-ktere-vam-na-jamajce-musi-projit-zaludkem

Více od rezortu GoldenEye: www.goldeneye.com

Více o Jamajce: www.visitjamaica.com

 

V listopadu je destinací měsíce Jamajka. Všechny články naleznete ZDE.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button