Nahlédněte do Švýcarska ve fotografiích

Švýcarsko se představuje ve fotografických výstavách nejen nádhernou krajinou, ale i promyšlenou architekturou. Zájemci se mohou projít „mezi štíty hor“ a podívat se také na historické plakáty. Řada výstav probíhá od začátku března do poloviny dubna v rámci akce Švýcarské jaro.

Švýcarsko ve fotografiích Zdroj: Švýcarské jaro

Švýcarsko ve fotografiích Zdroj: Švýcarské jaro

 

Náruživí turisté se mohou vypravit na výstavu Cestovatelské dojmy ze Švýcarska. Snímky z hledáčku Kateřiny Sochové, Petra Sochy a Jiřího Hájka budou vystaveny na zámku Letohrad celý březen.

Jestli se více zajímáte o nejvýjimečnější památky, můžete se zajet podívat do Kolína, kde bude v Obecním kulturním domě probíhat expozice s názvem UNESCO destinace Švýcarsko (4. 3. – 31. 3.).

Dojmy ze Švýcarska poskládali ze svých fotografií Michael Pokorný, Marie Klementová a Michal Bulička. Jejich výstavu můžete shlédnout v Kulturním centru Počátky (7. – 31. 3.) a OC Forum Liberec (18. 3. – 8. 4.).

Tak trochu jiný, až nostalgický pohled přináší výstava Historické turistické plakáty Švýcarska v Městské knihovně v Orlové – Lutyně. Pro zájemce bude expozice probíhat od 2. do 30. března.

Na všech uvedených akcích bude probíhat soutěž a 10 výherců obdrží věcné ceny. Všichni výherci pak postoupí do druhého kola, kde je hlavní cenou zájezd s ČEDOKem pro 2 osoby a dále zájezd CK V-tour, pobyt ve walliském Ovronnaz a jízdenky na švýcarské dráhy.

Švýcarsko ve fotografiích Zdroj: Švýcarské jaro

Švýcarsko ve fotografiích Zdroj: Švýcarské jaro

Švýcarské jaro je multižánrový program, který pořádán v rámci kulatého výročí uznání České republiky roku 1993. Akce tak připomíná dobré a přátelské vztahy mezi oběma zeměmi. Program probíhá celý březen v Praze a ve 14 partnerských městech Švýcarska. Cílem je přiblížit Švýcarsko České republice a podpořit dialog mezi oběma zeměmi.

Podrobnější informace o akcích probíhajících v rámci Švýcarského jara najdete na wwww.svycarskejaro.cz.

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..