DopravaZprávy

Nahlédněte do futuristických stanic metra k EXPO 2020

Nově dokončená linka metra v Dubaji, která bude spojovat návštěvníky s výstavištěm Expo 2020 a okolními oblastmi, byla slavnostně otevřena již počátkem července samotným šejkem Mohammedem bin Rashidem. Pro veřejnost bude oficiálně otevřena až později v tomto roce. Pojďte s námi nahlédnout do těchto futuristických metro stanic linky zvané Route 2020.

Foto: DTCM

Půlroční globální výstava EXPO 2020, která byla kvůli pandemii covid-19 posunuta na říjen příštího roku, má svou přímou linku metra. Výstavba metra byla zahájena téměř před čtyřmi lety a vyšla na více než 67 miliard Kč. Jednalo se o prodloužení stávající červené linky metra o 15 kilometrů a sedm nových stanic. Napříč těmito stanicemi včetně jednoho přestupního uzlu na červenou linku bude v provozu 50 vlakových souprav. Z těchto stanic jsou čtyři nadúrovňové a dvě podzemní.

Foto: DTCM

Mezi mezinárodním letištěm v Dubaji a EXPO výstavištěm povede též klíčová linka, která bude spojovat Terminál 1 s Terminálem 3. Mattar Al Tayer, generální ředitel správy silnic, uvedl, že Route 2020 bude kapacitně schopná přepravit 125 000 cestujících denně do roku 2021 a 275 000 pasažérů denně do roku 2030. Z dubajské mariny tak budou lidé schopni být už za 16 minut v areálu EXPO 2020, který je vzdálený 24 kilometrů.

Foto: DTCM

„Metro v Dubaji dnes slouží jako páteř systému veřejné dopravy v emirátu, který spojuje různé životně důležité oblasti. Metro změnilo způsob, jakým populace Dubaje cestuje po městě, a hraje klíčovou roli při podpoře udržitelného ekonomického rozvoje města, snižování emisí uhlíku a zvyšování životní úrovně lidí,“ uvedla Jeho Výsost.

Newsroom TTG

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button