Na zaoceánské lodi se stanete celebritou

Costu Favolosu čekala první plavba a křest. Obrovský kolos upoutal pozornost snad každého v přístavu. Navíc jsou Italové hrdí na každou vlastní loď, a tak výzdoba neznala mezí.  Vše zářilo novotou a orchestr se na červeném koberci připravoval na večerní slávu.

Costa Favolosa - pohled z přístavního mola Foto: Lucie Poštolková

Costa Favolosa – pohled z přístavního mola Foto: Lucie Poštolková

Když přicházíte na zaoceánskou loď, procházíte dost podobným skenováním jako na letišti. Dostala jsem plánek a kartu od pokoje. Hlavně se neztratit, opakovala jsem si. Za tři dny jsem se ztratila třikrát, dvakrát si říkala, že určitě existuje kratší cesta a jednou nestihla schůzku. Až když jsem po třídenní plavbě opouštěla loď, věděla jsem přesně, kde mám kajutu.

Pro konkrétní představu, tento „macík“ v sobě ukrývá 12 pater pro cestující a pět pater pro pasažéry. Titanik oproti Costě Favolose byl o 21 metrů kratší a asi o sedm metrů užší.

Chvíli poté, co loď vyplula, spustil se cvičný poplach. Všichni museli běžet do svých kajut, vzít si plovací vestu a kartu. Každý pak měl určené místo, kde měl nasedat na záchranné čluny. Podle karet pak poznali, kolik lidí by se asi zachránilo.

Na lodi vycházely každé ráno noviny, o tom, co se bude celý den odehrávat, kde se bude kotvit a samozřejmě také dress code, který jsou všichni cestující povinni dodržovat.

Costa Favolosa v italském Terstu Foto: Lucie Poštolková

Costa Favolosa v italském Terstu Foto: Lucie Poštolková

Na své si tu přijde každý, k vybavení plavidla patří kino, divadlo, tobogán, vířivky, trenažér Formule 1, virtuální golf, knihovna, masážní centrum a mnoho dalšího. Labužníci si užijí bankety hned v několika restauracích, kde se stává jídlo zážitkem.

Křest znamenal jeden večírek za druhým, diskotéka se odehrávala v podpalubí, jihoamerické tance na zádi lodi a klasické tance ve velké hale doprovázené hrou na klavír…

Ve vířivkách na zádi jsme pozorovali Terst a Benátky. Připadali jsme si jako v pohádce.

Datum testování: červen 2011

Společnost: Costa Favolosa

Jedna z řady luxusních restaurací Foto: Lucie Poštolková

Jedna z řady luxusních restaurací Foto: Lucie Poštolková

Technické parametry:

Délka: 290 m

Šířka: 35,5 m

Výška: 62 m

Cestující: 3800

Posádka: 1110

Celkem kajut: 1508

Kajuty s balkónem: 594

Apartmány: 70

Bazény: 4 (jeden pro děti a jeden krytý střechou v případě nepřízně počasí, dva klasické)

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..