Na vodopády do dominikánského městečka Jarabacoa

Výšlap na nejvyšší horu Karibiku, ale také tři divoké vodopády přivádí turisty do kouzelného městečka v horách Jarabacoa. Dominikánská republika je zkrátka nezvratným důkazem, že ráj existuje…

Foto: Lucie Gaudlová

Foto: Lucie Gaudlová

Koho neláká čtyřdenní výstup na třítisícovku Pico Duarte, rozhodně by neměl městečkem Jarabacoa jen projet. Průzkum tří vodopádů totiž opravdu stojí zato. Vodopád Salto de Jimenoa Uno je známý po celém světě, natáčela se zde úvodní scéna k filmu Jurský park. A šedesátimetrový vodopád je skutečně jak z filmu vystřižený.

Zatímco k prvnímu vodopádu vede fyzicky nenáročná cesta, dobytí vodopádu Salto de Jimenoa Dos není žádná legrace. Vyžaduje pevné boty, kondici a také pořádnou dávku odvahy. Úzká pěšinka džunglí je plná nástrah – tu a tam musíte přejít kládu, přebrodit řeku, přelézt skálu.

Kdo chce zažít v Dominikánské republice dobrodružství, určitě nebude zklamaný. I odvážní cestovatelé by ale měli zvážit služby průvodce. Nejen že se skvěle vyzná v džungli, ale hlavně bude vyprávět jednu historku za druhou. A ukáže vám, co všechno roste v dominikánských luzích a hájích.

Foto: Lucie Gaudlová

Foto: Lucie Gaudlová

Třetí vodopád se jmenuje Salto de Baiguate a možná není tak malebný jako první dva, ale šikovný průvodce vám ukáže, jak se v něm bezpečně vykoupat. Je jediným vodopádem, kde není koupání zakázané. A porušit zákaz koupání se tu nevyplácí, řada cestovatelů už za svoji lehkovážnost zaplatila životem. I proto jsou vodopády v Jarabacoa tak tajemné…

Lucie Gaudlova

Destinace měsíce: Dominikánská republika

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..