Zprávy

Na Václavském náměstí zaduní silné stroje a pomohou nemocným

Motorkáři pomáhají lidem postiženým svalovou dystrofií: desátý ročník charitativní akce MDA Ride pod heslem „Jedeme v tom s Vámi!“ se uskuteční 16. června 2018 na Václavském náměstí v Praze.

Foto: MDA Ride

Náměstí ožije zvuky motocyklů Harley-Davidson, vozů Ford Mustang Riders Clubu a veteránů z 1st Veterán US Car Clubu. Vše doprovodí kulturní program pro celé rodiny, spanilá jízda Prahou a workshopy.

„Máme velkou radost, že v roce jubilea začneme celý program již v pátek 15. června večer, kdy na pódiu vystoupí mimo jiné kapela Queenie, jedna z nejuznávanějších Queen tribute kapel na světě.“ uvádí Michal Veber, moderátor akce.

MDA Ride je největší motocyklová charitativní akce v České republice, která je spojená s veřejnou sbírkou, jejíž výtěžek putuje na pomoc lidem postiženým svalovou dystrofií, sdružených v Asociaci muskulárních dystrofiků ČR a Parent Project. Za předchozích 9 let tak MDA Ride věnoval téměř 5 milionů korun a pomohl financovat 264 projektů.

„Hlavním bodem programu bude tradiční Spanilá jízda Prahou, která odstartuje ve 14 hodin. Společné vyjížďky jezdců na motocyklech všech značek a velikostí se zúčastní také nemocní svalovou dystrofií ve vozech našich partnerů.“ uvádí Josef „Káďa“ Kadeřábek, zakladatel a předseda MDA Ride , a uzavírá: „Svalová dystrofie je málo známá, ale velmi těžká a zákeřná nemoc. A právě proto je pro nás důležité, že se díky naší akci daří nejen vybrat peníze na podporu nemocných, ale také informovat o této nemoci širší veřejnost.“

Mimo vystoupení skupin Strahov, Tram 69, Queenie, Petra Vondráčka s Lokomotivou.  Showman Vladimír Hron bude dražit košile v designu Harley-Davidson, vlastnoručně podepsaná legendárním Willie G. Davidsonem. Proběhne také slavnostní křest nové knihy „Duchennovi jezdci aneb Život se svalovou dystrofií“ okořeněný autogramiádou autorů. Kromě možnosti se zúčastnit početných workshopů, zde bude možné se vyfotit na stroji Harley-Davidson.

Více na www.mdaride.cz

TTG Newsroom

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button