Na Týdnu saunování se bude soutěžit v saunových ceremoniálech

Celostátní Týden saunování začne v pátek 28. listopadu na Kolštejně mezinárodní soutěží v saunových ceremoniálech Sauna Herbal Cup. Na akci, která je přístupná i veřejnosti, se sejde 17 saunérů z osmi evropských zemí.

Foto: Sauna Herbal Cup

Foto: Sauna Herbal Cup

V Relax centru Kolštejn budou připraveny různé saunové ceremoniály, které provoní saunovou prohřívárnu, a v soutěži saunérů bude mít veřejnost šanci vybrat ten nejlepší.

„Letos pořádáme celostátně již čtvrtý ročník dnů saunování. První akcí o nadcházejícím víkendu je mezinárodní Herbal Cup na Kolštejně a vše vyvrcholí saunovou nocí ve čtvrtek 7. prosince v řadě saunových resortů. Cílem akce je propagovat správné a zdravé pravidelné saunování,“ řekl organizátor Týdne saunování Pavel Hofrichter z České asociace wellness.

„Samotný ceremoniál je vlastně show, nebo chcete-li saunové divadlo. Saunér přichází do sauny, vyvětrá ji čerstvým vzduchem, poleje lávové kameny podmanivými esencemi a vůněmi. Začne hrát hudba, která doprovází desetiminutový příběh. Vše dokresluje speciální osvětlení a práce s ručníky, prapory a vějíři. Je to neskutečný zážitek ze saunování,“ vysvětluje ředitel hotelu Tomáš Drápal.

Relax centrum Kolštejn najdete na náměstíčku v Brané. Akce začíná v pátek večer saunovou nocí, která skončí až o půlnoci. V sobotu se brány otevřou v 9.30 hodin a den se uzavře v 19 hodin. Návštěvníci mohou zhlédnout 34 saunových ceremoniálů. Nedělní finále bude probíhat od 9.30 hodin a slavnostní předání cen vítězům proběhne ve 14.00 hodin. Informace o akci naleznou zájemci na stránkách www.vitalni-svet.cz.

Akce je pořádána se záštitou odborných asociací ABAS, APR, ČAW, AHR a CzechTourism.

red

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..