Partnerská sekceZprávy

Na Travel Meeting Pointu se sešli odborníci z cestovního ruchu

Partnerský článek

Ve dnech 20. – 21. října 2015 proběhl v areálu PVA EXPO PRAHA již 2. ročník B2B veletrhu cestovního ruchu – Travel Meeting Point. Veletrh organizují společně Asociace cestovních kanceláří České republiky (ACK ČR), Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a zkušený organizátor veletrhů a výstav PVA EURO EXPO. Záštitu nad veletrhem převzala agentura CzechTourism a Ministerstvo pro místní rozvoj ČR. Novinkou letošního ročníku byla akce s názvem „Czech Republic – Land of Stories, INCOMING WORKSHOP“, která proběhla 20. 10. 2015 ve zcela nově vybudovaném Kongresovém sále výstaviště PVA EXPO PRAHA Letňany.

Foto: archiv TMP
Foto: archiv TMP

Počet vystavovatelů vzrostl

Zájem a atraktivitu tohoto oboru potvrdil velký počet vystavovatelů, který pro rok 2015 vzrostl o 15 % na 194 vystavovatelů. Zastoupeno bylo 15 zemí světa (Itálie, Uzbekistán, Slovensko, Španělsko, Spojené arabské emiráty, Chorvatsko, Kypr, Jamajka, Portugalsko, Francie, Slovinsko, Holandsko, Německo, Švýcarsko, Rakousko) a prezentovaly se národní centrály Chorvatska, Maďarska, Slovinska a Slovenska s celkovým počtem 117 představujících se subjektů. Jako významné turistické destinace se i letos představily Dominikánská republika a Kypr, nově italský ostrov Sardinie.

Celkový počet návštěvníků se pak vyšplhal na 1050.

 

Czech Republic – Land of Stories, INCOMING WORKSHOP

Novinkou letošního ročníku byla akce s názvem, Czech Republic – Land of Stories, INCOMING WORKSHOP, která proběhla 20. 10. 2015 ve zcela nově vybudovaném Kongresovém sále výstaviště PVA EXPO PRAHA Letňany. Akci pořádala agentura CzechTourism ve spolupráci s PVA EURO EXPO, ACK ČR a AČCKA.

V rámci incomingového workshopu měly české subjekty cestovního ruchu možnost formou předem sjednaných 10timinutových schůzek jednat s 63 zahraničními nákupčími z vybraných evropských a mimoevropských zemí: Německa, Rakouska, Švýcarska, Beneluxu, Skandinávie, Velké Británie, USA, Číny, Hong Kongu, Jižní Koreje, Japonska, Ruska, Španělska, Mexika, Brazílie a SAE.

O tyto B2B schůzky projevili velký zájem především členové asociací, zástupci hotelových řetězců, cestovních kanceláří, turistických rezervačních systémů, ale také destinační managementy z celé ČR, kteří naplnili kapacitu již týden před zahájením veletrhu.

 

Termín pro další ročník je již stanoven a to na 25. – 26. 10. 2016 v PVA EXPO PRAHA.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button