Na slavnosti chřestu přijede i císařovna Sissi

Ivančice na Brněnsku ožijí 17.–19. května chřestovými hody. Návštěvníci budou moci ochutnávat „šparglové“ delikatesy přímo na náměstí od osmi restaurací.

Minulý rok přišlo na slavnosti chřestu na 6000 návštěvníků, na nedělní oběd s Romanem Paulusem asi 4000 diváků.  Autor: Leoš Horký

Minulý rok přišlo na slavnosti chřestu na 6000 návštěvníků, na nedělní oběd s Romanem Paulusem asi 4000 diváků. Autor: Leoš Horký

„Nabídku předem kontrolujeme, aby se jídla neopakovala. Návštěvníci se tak mohou těšit na padesát různých pokrmů. Letos navíc zavádíme novinku: k vybraným jídlům budou moci návštěvníci ochutnat vína, která přesně podle jednotlivých receptů nakombinuje vynikající sommeliér Libor Nazarčuk,“ popsal nabídku Michal Burian ze spolupořádajícího ECEATu. Degustaci chřestových lahůdek doplní bohatý kulturní program zajišťovaný KIC Ivančice v čele s písničkářem Xindlem X, rock’n’rollovými Fireballs a chybět nebude ani tradiční dechovka Polanka.

V neděli přijede parním vlakem Sissi, která si na ivančickém chřestu ráda pochutnávala. Dokládá to dopis, který nechala panovnice zaslat roku 1877 ivančickému lékárníkovi Worellovi. Ten věnoval císařovně chřest z vlastní zahrádky. S císařovnou se budou moci parním vlakem svést i návštěvníci, speciální spoj vyjede v neděli ráno z Brna. Podrobný program najdete na: www.slavnostichrestu.cz.

lp

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..