Na pražském Petříně si můžete vyzkoušet zahrát na alpský roh

Už jste někdy viděli obrovské alpské rohy? Pokud nevíte, jak vypadají a jak se na ně hraje, můžete se přijít v sobotu 23. března podívat na pražský Petřín. A budete si moct na ně i zahrát. Sejdou se tu alphornisté ze Svatého Mořice v rámci akce Švýcarský den s kantonem Graubünden.

Hrát na alpský roh je umění. Zdroj:  swiss-image.ch

Hrát na alpský roh je umění. Zdroj: swiss-image.ch

Na programu bude také testování chůze Nordic Walking, e-kolo, prezentace kantonu Graubünden a cyklostezky pro elektrokola ve Švýcarsku. Švýcarský den s kantonem Graubünden se koná v restauraci Petřínské terasy v Seminářské zahradě 393 v Praze od 10 do 15 hodin.  K obědu zde budou nabízet tradiční švýcarské speciality.

Akce probíhá v rámci Švýcarského jara, multižánrového programu, který pořádán v rámci kulatého výročí uznání České republiky roku 1993. Akce tak připomíná dobré a přátelské vztahy mezi oběma zeměmi. Program probíhá celý březen v Praze a ve 14 partnerských městech Švýcarska. Cílem je přiblížit Švýcarsko České republice a podpořit dialog mezi oběma zeměmi.

Na všech akcích bude probíhat soutěž a 10 výherců obdrží věcné ceny. Všichni výherci pak postoupí do druhého kola, kde je hlavní cenou zájezd s ČEDOKem pro 2 osoby a dále zájezd CK V-tour, pobyt ve walliském Ovronnaz a jízdenky na švýcarské dráhy.

Podrobnější informace o akcích probíhajících v rámci Švýcarského jara najdete na wwww.svycarskejaro.cz.

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..