Města & regiony ČRZprávy

Na Můstku se otevřelo návštěvnické centrum pro turisty i Pražany

Zbrusu nové turistické informační centrum, tzv. Visitor Centre, otevřela Pražská informační služba – Prague City Tourism na rohu ulic Na Můstku a Rytířská v Praze 1. Moderní návštěvnické centrum bude poskytovat nejen turistické informace a služby, svým klientům nabídne také odpočinkovou zónu, připojení k Wi-Fi či oficiální suvenýry města. Součástí Visitor Centre je také směnárna s přehlednými kurzy, nulovými poplatky a jasnými podmínkami transakce.

Foto: PIS – PCT
Foto: PIS – PCT

„Abychom mohli být turistům ještě blíže, využili jsme vstřícné nabídky města a z Rytířské ulice se přesunuli na strategicky lépe situované místo. Architektonickým řešením prostoru a důrazem na pohodlí klienta chceme naznačit směr, jímž se chceme v turistických službách ubírat. Samotný název Visitor Centre, jehož správnou formu jsme konzultovali s několika lingvisty, napovídá, že je to především návštěvník, o jehož spokojenost nám v Praze jde,“ vysvětluje ředitelka PIS – PCT Nora Dolanská.

Návštěvnická centra Na Můstku a v přízemí Staroměstské radnice nabízí nejširší rozsah služeb, jako jsou prodej vstupenek na kulturní, sportovní a společenské akce, zajištění profesionálních průvodcovských služeb v dispečinku průvodců nebo prodej suvenýrů. Tři menší informační stánky PIS – PCT provozuje na obou terminálech Letiště Václava Havla a v horní části Václavského náměstí. Stávající turistické informační centrum v Malostranské mostecké věži, které se otevírá pouze na hlavní turistickou sezonu, ukončí letos provoz 2. listopadu a v příštím roce se už neotevře. PIS – PCT vlastní zároveň mobilní informační centrum, které Prahu propaguje při své každoroční road show v krajích ČR, ale i na speciálních akcích v zahraničí.

Turistická informační centra Pražské informační služby – Prague City Tourism v loňském roce využilo 1 361 000 lidí a jejich zaměstnanci zodpověděli více než 608 000 dotazů. Nejvytíženějším bylo s 808 000 klienty návštěvnické centrum ve Staroměstské radnici a informační stánky na ruzyňském letišti.

red

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button