Města & regiony ČR

Slovácko: Na kole vinohrady

Druhá říjnová sobota bude patřit příznivcům akce Na kole vinohrady Uherskohradišťska. Slovácké stezky se symbolicky zavřou na všech sedmi trasách pro vyznavače kol a dvou trasách pro pěší turisty.

Foto: Shutterstock.com
Foto: Shutterstock.com

Účastníci si mohou vybírat nejenom podle názvu, délky a náročnosti, ale i doporučených zastávek, gastronomických lákadel, sympatií k vůdcům jednotlivých skupin nebo připravených novinek. K těm patří třeba možnost vystoupat 212 schodů na vyhlídku v jižní věži kostela sv. Ducha ve Starém Městě a pokochat se pohledem na okolí ze čtyřiceti metrové výšky nebo navštívit nový vodní park Halda v Boršicích.  V turistickém centru na Velehradě se cyklisté můžou seznámit s tvorbou známého sochaře Otmara Olivy, na zámku v Uherském Ostrohu s obrazy Františka Bezděka a v Muzeu Podhradí v Buchlovicích na ně čekají Zmatené peníze.  Mnozí jistě neodolají vůni zvěřinového guláše ve Stříbrnicích, grilovaného masa ve Slovácké hospodě v Hradčovicích, zabijačkového cyklomenu U Rybičky na Baťově kanálu nebo dobrot připravených Muzejním spolkem v Huštěnovicích.

V odpoledním programu na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti se bude hrát, zpívat i tančit. Vystoupí folklorní soubor Kalina z Babic za doprovodu cimbálové muziky Cifra a dívčí pěvecký sborek Kalinka. Z registračních kuponů budeme losovat o lahodná vína, cyklistické doplňky nebo zážitkové poukazy. Zajímavé ceny čekají taktéž na všechny, co se zapojili do soutěže na facebooku Městského informačního centra Uherské Hradiště. Odpoledne na náměstí zpříjemní i možnost pokoštovat vzorky vinařů z jednotlivých tras. Děti a příznivce nealka zase osvěží nabídka nivnických ovocných nápojů.

11. ročník projektu Na kole vinohrady Uherskohradišťska završí v sobotu 8. října i celý letošní seriál Krajem vína 2016 na Moravských vinařských stezkách. Pokud registrovaní účastníci absolvovali aspoň tři z jeho dvanácti akcí, budou zahrnuti do losování o hodnotné ceny, které věnovali partneři Nadace Partnerství. Symbolické zavírání cyklostezek je zároveň i součástí TOP týdne v Uherském Hradišti a okolí.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button