Zprávy

Na kole Auvergne nebo Bretaň?

Možností cykloturistiky je Francii v každém regionu řada. Francouzi kolo milují. Ale podívejme se nejdříve do dvou regionů, do srdce Francie a na pobřeží Atlantiku.

Auvergne, Foto: Copyright CRDT Auvergne

Auvergne, Francouzské středohoří, region uprostřed Francie je uhrančivý, trasy vedou jak hornatými oblastmi tak podél řek nebo kanálů. Na stránkách www.auvergne-tourism.com najdete veškeré podrobnosti pro cykloturisty – doporučené značené okruhy v Auvergne pro rodiny, tipy na trasy pro horská kola i greenways. 666 km dlouhá trasa napříč celým krajem Francouzského středohoří vede z Clermont Ferrand do Montpellier. Pro pěší turisty nabízí Francouzské středohoří dálkovou turistickou stezku GR ® 4 vedoucí z Royan do Grasse, to je však již jiný příběh.

Napříč Bretaní

Neméně magickou zemí pro krásné výlety na kole je Bretaň při Atlantickém oceánu. 1700 kilometrů cyklistických tras najdete po celém tomto regionu. Vede jím osm velkých cyklistických tras a zelených stezek od Lamanšského průlivu až po Atlantický oceán, mezi kouzelnými městy a chráněnými přírodními oblastmi. Cyklistické stezky a okruhy jsou bezpečené a pohodlné, vedou po bývalých cestách (dříve zde tažná zvířata a lidé tahali lodě) podél plavebních kanálů a řek, na místě bývalých železničních tratí a po malých, klidných stezkách při pobřeží.

Na stránkách cycling.brittanytourism.com najdete veškeré informace o cyklotrasách po Bretani, interaktivní detailní mapu, popisy kratších okruhů i trasování osmi hlavních dlouhých cyklostezek s označením R1-R8 (např. napříč Bretaní ze Saint Brieuc do Lorientu, trasy podél bretaňského pobřeží atd). Je zde k dispozici i program pro vytvoření vlastního itineráře a cestovního deníku. Díky upraveným trasám je Bretaň ideální pro všechny, kteří sní o aktivní dovolené na kole v přírodě v doprovodu rodiny či přátel!

Bretaň, Foto: Copyright P. Torset

Chcete se vydat na kole do Burgundska, či do kraje šampaňského, Champagne, či zatoužíte po jižní Franci? Více na www.france.fr.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button