Na Klubovém dnu ACK ČR voněly čokoláda a zelí

Netradiční lednový Klubový den pro členy ACK ČR se zaměřil na mlsné jazýčky. Tentokrát se zástupci cestovních kanceláři a agentur vrhli do kulinářského řemesla. Nejvíce ve studiu Chefparade v Holešovické tržnici zavoněly české zelí a rozehřátá čokoláda s pomerančovou náplní pro přípravu pralinek.

Na Klubovém dnu zářili oči všem přítomným. Foto: Archiv Chefparade

Na Klubovém dnu zářili oči všem přítomným. Foto: Archiv Chefparade

Krátce po 16 hodině společnost Chefparade seznámila přítomné s nabídkou zážitkové turistiky. Projekt probíhá již několik let pro individuální zájemce i pro skupiny až do stovky osob. Balíček obsahuje nákup domácích surovin v tržnici, povídání o českých tradicích a následuje výuka daného pokrmu. Kuchaři a kuchařky se plynně domluví anglicky, francouzsky, německy, rusky a italsky. Profesionálové z cestovních kanceláří a agentur si tak mohli prakticky vyzkoušet, jak takový kurz probíhá.

My jsme se podívali pod pokličku, tedy spíše do ledničky, jak vypadá výroba pralinek, které lze vyrobit i doma. Dozvěděli jsme se, že není čokoláda jako čokoláda a určitě by se neměla nastavovat vodou ani máslem. Pokud koupíte kvalitní čokoládu, rozpustí se samotná do vláčné hmoty.

Tomu, že zážitková turistika je v kurzu, přitakávali všichni přítomní. Debata se točila kolem kurzů vaření, pro koho jsou vhodné. Vychvalovaly se především přednosti: radost učit se něco nového, libé vůně a chutě, osobní přístup a také to, že láska prochází žaludkem.

„Členové ACK ČR zvědavě ochutnávali přímo v kuchyni, nakonec ale poseděli u plných talířů a nad sklenkami vína diskutovali, jak nabyté poznatky zužitkují. Otestovali jsme si, že i takový zcela monotematický a akční Klubový den ACK ČR k představení produktu má velký smysl. Ono stejně nikdy nezůstane jen při tom, vždycky se hovoří i o tom, co koho pálí, a úplně vážné problémy, jako třeba novela zákona č. 159/1999 Sb., případné změny v pojištění cestovních kanceláří, jakož i další nepříjemnosti, se takto probírají mnohem lépe,“ dodala Eva Mráčková za ACK ČR.

Studio Chefparade se nachází v Holešovické tržnici v Praze Z, v budově číslo 36.


Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..