Kanárské ostrovyZprávy

Na Gran Canarii najdete vždy místo k opalování

Gran Canaria je kulatý ostrov, kde je velmi obtížné najít místo, ze kterého by nebylo vidět moře. Spolu se silničním systémem, který umožňuje dostat se do jakékoli části ostrova v krátkém čase, je i při změně plánované trasy zajištěno, že se návštěvník nemusí vracet přes již navštívená místa. Návštěvník by měl vědět, že každý předem připravený itinerář cesty se může během cesty změnit, ovšem tvar ostrova a vnitřní silniční síť napomáhají k tomu, aby neztrácel čas a aby se nevracel na místa již projetá v důsledku změny plánu trasy.

Playa de Agaete Foto: www.grancanaria.com
Playa de Agaete Foto: www.grancanaria.com

Další z detailů, na které bychom neměli při návštěvě Gran Canarie zapomenout, je, že vždy teplé podnebí se po několika kilometrech  obměňuje. Takže pokud chcete jít na pláž, ale v oblasti, kde se nacházíte, není zrovna den na ležení na slunci, můžete si být jisti, že za pár minut a po pár kilometrech najdete místo k opalování.

V opačném případě, pokud dáváte přednost spíše chladným teplotám, stačí jednoduše vyjet z místa svého pobytu a přiblížit se k vrcholkům hor, nebo si zjistit počasí v jiných oblastech ostrova.

Lagunetas Foto: www.grancanaria.com
Lagunetas Foto: www.grancanaria.com

Maximální vzdálenost od místa, kde se právě nachází návštěvník, k opačnému bodu na ostrově, nikdy nepřesáhne osmdesát kilometrů, takže je možné přejet Gran Canarii z jihu na sever, z východu na západ, či z jakékoli jiné vámi vybrané destinace ve velmi krátké době. Pokud se rozhodnete již navrhnutou trasu přerušit v polovině a nechat druhou část cesty na další den, nic nebrání tomu, abyste si další den zbytek trasy projeli jinou ještě neobjevenou cestou.

S těmito předpoklady a s vědomím, že silnice jsou ve velmi dobrém stavu pro všechny druhy vozidel a řidičů, může být návštěvník ujištěn, že když přijede na Gran Canarii, bude mít během svých cest k dispozici vše potřebné k tomu, aby strávil ideální výlet. Bude si moci vybrat mezi místní typickou restaurací nebo si dát svačinu v místním baru, či bude moci dát přednost pikniku nedaleko cesty a vychutnat si nádherný výhled na krajinu.

Příště se vydáme na cestu kolem ostrova, z jihu na západ a vyrazíme i ze severu.

Destinací měsíce je Gran Canaria.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button