Města & regiony ČRZprávy

Na Czech Travel Marketu jste mohli více poznat i Královská věnná města

Dobrovolný svazek obcí a měst, která jsou věnnými městy českých královen, byl oficiálně stvrzen téměř před  deseti lety, ale měst spolupracovala již mnohem dříve. Kromě Mělníka jsou to města ve východních Čechách.

Foto: Marta Jedličková

Na Czech Travel Marketu je zastupovaly ing. Naděžda Šauerová z Městského úřadu v Poličce a a Mgr. Michaela Dědková z Městského úřadu v Trutnově. Řada prospektů i brožur připomínala nejen historické a kulturní památky a okolní přírodu, ale i akce, která města pořádají. Právě jimi chce také tento svazek královských věnných měst přitáhnout současné turisty. Patří k nim například i různé soutěže či představení gastronomických specialit, výlety a exkurze ale například i výtvarný salon pro základní umělecké školy či volba královny na základě hlasování na internetu s využitím hradeckého veletrhu Infotour a cyklistika.

Přitažlivá brožura Poličky založená na početných ilustracích Veroniky Balcarové s řadou zábavných úkolů pro malé i velké návštěvníky je lákavá a tak mají být podobným způsobem představena i další věnná města. Ať je to loutkářská Chrudim, Jaroměř se slavnou pevností, Mělník s vinařskou tradicí, Nový Bydžov s třetím nejstarším židovským hřbitovem u nás, podhorský Trutnov s nevšedními odkazy z historie, automobilové Vysoké Mýto, Hradec Králové Salon republiky nebo Dvůr Králové se zoologickou zahradou i hospitálem Kuks.

Možná byste i vy mohli doporučit tomuto spolku, který již dlouho drží  při sobě a představuje nabídku typických českých měst a městeček, co by vám pomohlo při vaší práci cestovní kanceláře. Neváhejte a napište jim. Fungují velmi demokraticky, jejich činnost je převážně hrazena z členských příspěvků podle velikosti města, spolupracují i se starosty.

Co třeba prověřit s i znalosti o českých královnách. Víte, která královna dostala nejvíce měst a sice pět, která královna předpověděla vznik husitského hnutí, na hlavu které poslední královny byla  vložena svatováclavská koruna, která pronesla jeden z nejlepších státnických projevů své doby, od pohřbu které královny se začala v Čechách nosit černá barva jako projev smutku? Hledejte na  www.vennamesta.cz.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button