Kam jet?Města & regiony ČRStřední ČechyZprávy

Muzeum Českého krasu připravilo na léto komentované vycházky po Berouně a okolí

Muzeum Českého krasu v Berouně připravilo na léto komentované vlastivědné vycházky po městě a okolí, zájemci se podívají třeba do Tetína. Velkou návštěvnost mají dlouhodobě geologické exkurze například do Koněprus spojené se sběrem zkamenělin. Novinkou jsou bylinkářské vycházky, při nichž se lidé dozvědí, jaké léčivé byliny právě rostou, k čemu se hodí, jak je trhat, skladovat a zpracovávat, uvedl Vlastimil Kerl z muzea.
Foto: archiv města Beroun

Letošní sezona se podle něj vyvíjí solidně. „Návštěvnost expozic a výstav je přibližně srovnatelná s minulým rokem. Výrazně více než loni chodí lidé na naše akce,“ dodal Kerl.

Muzeum spravuje archeologické, historické, etnografické, geologické, paleontologické nebo uměleckořemeslné sbírky. Aktuálně ve svých prostorách nabízí dvě výstavy k výročí 50 let od založení Chráněné krajinné oblasti Český kras.

První z nich, Český kras očima umělců a dětí, představuje obrazy zachycující nejzajímavější scenerie tohoto území. Představuje díla známých i méně známých malířů z muzejních, galerijních a soukromých sbírek a tvorbu současných autorů s vazbami k regionu. Součástí výstavy jsou také malby a kresby žáků berounské Základní umělecké školy Václava Talicha.

Druhá expozice má název Barrande & zkameněliny a přibližuje život a dílo francouzského paleontologa a geologa Joachima Barranda (1799 až 1883), který se narodil ve Francii, bádal v Čechách a proslavil se po celém světě. Součástí výstavy jsou ukázky vzácných zkamenělin z regionu.

Newsroom / ČTK

Napsat komentář

Back to top button