AkceZahraničíZprávy

Moře, starobylé chrámy i nádherná příroda, to je Srí Lanka

Jako turistická destinace, která vás ohromí svými památkami, nádhernou přírodou a více než pohostinným obyvatelstvem, se v pražském hotelu Kings Court začátkem června představila Srí Lanka.

Foto: Amara Zemplinerová

Návštěvnost tohoto ostrova v Indickém oceánu stabilně roste, v roce 2017 ho navštívilo téměř 2,12 milionu zahraničních turistů, o 3,2 % více než v roce 2016, v loňském roce stoupl počet návštěvníků o dalších 10,3 % na celkových 2,334 milionu.

A není divu, ostrov toho má opravdu co nabídnout, ať už jsou to památky jako starobylé  královské město Anuradhapura, které se v roce 380 př.n.l. stalo hlavním městem sinhálského království, mladší rovněž královské město Polonnaruwa z 11. století a třetí z vrcholů tzv. kulturního trojúhelníku, město Kandy, jedno z nejsvětějších míst buddhismu, ale i mnoho dalších podivuhodností a atrakcí. Např. zátoku Arugam Bay, kterou by neměl při návštěvě Srí Lanky vynechat žádný surfař, Unawatunu, podle Discovery Channelu nejlepší pláž na světě, nebo přírodní park Minneriya s ohromným počtem slonů.

Prezentace se velmi podařila, možná i proto, že na jejím začátku pozvala marketingová ředitelka srílanské turistické centrály paní Madubhani Perera hosty k tradičnímu ceremoniálu zapálení olejové lampy, symbolu světla moudrosti. Kohout na vrcholu lampy symbolizuje nový začátek, neboť kohouti většinou oznamují svým kokrháním nové svítání.

Newsroom TTG

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button