Moře, starobylé chrámy i nádherná příroda, to je Srí Lanka

Jako turistická destinace, která vás ohromí svými památkami, nádhernou přírodou a více než pohostinným obyvatelstvem, se v pražském hotelu Kings Court začátkem června představila Srí Lanka.

Foto: Amara Zemplinerová

Návštěvnost tohoto ostrova v Indickém oceánu stabilně roste, v roce 2017 ho navštívilo téměř 2,12 milionu zahraničních turistů, o 3,2 % více než v roce 2016, v loňském roce stoupl počet návštěvníků o dalších 10,3 % na celkových 2,334 milionu.

A není divu, ostrov toho má opravdu co nabídnout, ať už jsou to památky jako starobylé  královské město Anuradhapura, které se v roce 380 př.n.l. stalo hlavním městem sinhálského království, mladší rovněž královské město Polonnaruwa z 11. století a třetí z vrcholů tzv. kulturního trojúhelníku, město Kandy, jedno z nejsvětějších míst buddhismu, ale i mnoho dalších podivuhodností a atrakcí. Např. zátoku Arugam Bay, kterou by neměl při návštěvě Srí Lanky vynechat žádný surfař, Unawatunu, podle Discovery Channelu nejlepší pláž na světě, nebo přírodní park Minneriya s ohromným počtem slonů.

Prezentace se velmi podařila, možná i proto, že na jejím začátku pozvala marketingová ředitelka srílanské turistické centrály paní Madubhani Perera hosty k tradičnímu ceremoniálu zapálení olejové lampy, symbolu světla moudrosti. Kohout na vrcholu lampy symbolizuje nový začátek, neboť kohouti většinou oznamují svým kokrháním nové svítání.

Newsroom TTG

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..